3. Бундестимът разнищи Азербайджан (видео)

Бундестимът разнищи Азербайджан (видео)

Германия победи безапелационно Азербайджан с 6:1 във втори квалфикационен двубой за Евро 2012. Попаденията за Бундестима отбелязаха Хайко Вестерман, Лукас Подолски, Мирослав Клозе и Холгер Бадщубер.

Домакините подхванаха съперника си още след първия съдийски сигнал. Тимът Ханс Фогтс пък се прибра изцяло в собствената си половина, което позволи на Германия да установи цялостен контрол върху двубоя.

Германия пропусна няколко на брой положения в първите минути и се оказа, че трябва да чака 28 минути, докато пропука защитата на съперника си. Клозе овладя центриране от корнер и бързо намери Вестерман. Той пропиля първата си възможност, но за негово щастие топката се върна в краката му и не допусна втори пропуски от три метра.
Резултатът стана 2:0 в първата минута на добавеното време. Йозил и Подолски разполовиха защитата на азерите с отличен двоен пас. Подолски се озова на чиста стрелкова позиция срещу Камран Агаев и го разстреля от 13 метра. Преднината стана класическа секунди по-късно. Бадщубер намери Подолски в наказателното поле. Нападателят можеше и сам да завърши атаката, но вместо това даде шанса на своя колега Миро Клозе да запише името си сред голмайсторите.

В 53-ата Рашад Садигов си отбеляза автогол, след като засече неправилно центриране на Сами Кедира.

Вратарят на Бундестима Мануел Нойер нямаше никаква работа в срещата, докато в 59-ата минута не успя да улови безцелно центриране на гостите, което достигна до Раил Меликов и в последствие се материализира в почетното попадение на Азербайджан.

В последните пет минути на срещата германците намериха достатъчно време да оформят разгромната си победа. Бадщубер засече безпроблемно центриране на Йозил в 86-ата минута. В добавеното време пък Клозе продължи да увеличава головия си актив за националния тим с втория си гол в двубоя. Клозе вече е на кота 55 гола в 103 мача с националната фланелка и все по-близо до така желания от него рекорд на Герд Мюлер от 68 попадения.

В класирането на Група А Германия дели първото място с Турция с шест точки от два мача. Азерите са без спечелени точки.

Германия – Азербайджан 6:1
1:0 Вестерман 11’
2:0 Подолски 45’+1’
3:0 Клозе 45’+2’
4:0 Садигов 53’ (автогол)
4:1 Меликов 59’
5:1 Бадщубер 86’
6:1 Клозе 90’+2’

Германия: Мануел Нойер, Саша Райтер, Сами Кедира, Бастиян Швайнщайгер, Месут Йозил, Лукас Подолски, Мирослав Клозе, Томас Мюлер (Марко Марин), Холгер Бадщубер, Филип Лам (к), Пер Мертезакер (Вестерман);