3. Чех спаси Челси за измъчена победа над КПР (видео)

Чех спаси Челси за измъчена победа над КПР (видео)

Домакините не се оставиха на лондонския гранд, но загубиха с попадение от дузпа на Хуан Мата

Отборът на Челси успя да надделее трудно с минималното 1:0 над домакините от Куинс Парк Рейнджърс в мач от 1/16-финалите на ФА Къп. Единственото попадение в срещата бе дело на Хуан Мата от дузпа в 62-та минута. Целият мач, игран пред около 16 хиляди зрители, бе доста изнервен и се очакваха проблеми за съдиите. Секунди след като изтече редовното време и продължението КПР бе изключително близо до изравнителен гол, но добрата реакция на стража на "сините" Петер Чех ги спаси днес.

Двубоят започна равностойно, като се усещаше напрежението във въздуха между двата тима. Футболната Асоциация на Англия обяви преди началото, че няма да има традиционното ръкостисткане на футболистите с цел да не се покачи нервността на и да не се "налива масло в огъня". Причината е, че между играча на КПР Антон Фърдинанд и Джон Тери през миналата година възникна сериозен расистки скандал. Освен всичко преди броени дни Фърдинанд получи куршум в писмо, като заплаха за живота и не бе ясно дали ще вземе участие в днешния сблъсък.

Все пак капитаните на двата състава Джоуи Бартън и Джон Тери си стиснаха ръцете, когато отидоха да се поздравят и със съдиите.

Иначе в  първите минути чисти положения нямаше, но трябва да се отчете удар на Даниел Стъридж с левия крак извън рамките на наказателното поле на домакините, който се оказа неуспешен. В 23-та минтуа Хуан Мата намери добре Давид Луис в пеналта на Куинс Парк, но Луис прати топката над вратата на съперника.

В 36-та минута Шон Райт-Филипс също се отчете с изстрел - този път към вратата на Челси. Тъмнокожият играч прати топката в аут. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част възможност се откри и пред Флоран Малуда, който от средна дистанция запрати топката покрай целта.

Тежките единоборства и накъсването на играта пречеха на двата отбора да организират по-сериозни атаки и да стигнат до чисти ситуации. В 50-та минута Хуан Мата отправи хубав удар от средна дистанция, но стражът на домакините Патрик Кени отрази. Кени се отличи с много силен двубой днес, макар и неговият тим да загуби.

В 60-та минута дойде и най-интересният момент в сблъсъка. Даниел Стъридж бе в наказателното поле на Рейнджърс и при центриране към него беше повален от Клинт Хил, след което прозвуча сигнал за 11-метров наказателен удар. Играчите на домакините протестираха логично, тъй като Стъридж преигра много с падането си. Хуан Мата застана зад топката и с левия крак вкара за 1:0.

След като поведе в резултата лондонският тим от "Стамфорд Бридж" внесе малко повече спокойствие в играта си и темпото видимо спадна. В 74-та минута Томи Смит опита да изравни с удар от далечно разстояние, но топката не стигна до целта.

В добавеното 7-минутно продължение (!) отборът на КПР бе на косъм от изравняване на резултата и съответно - преиграване на срещата. В 98-та минтуа (!) Люк Йонг получи топка, която мина над главите на всички и стреля по страхотен начин по диагонал от около 20 метра. На вратата на "сините" Петер Чех реагира със страхотен рефлекс и успя да избие в корнер, спасявайки своя тим от провал в края.

След изпълнението на корнер възможност се откри и пред Шон Райт-Филипс, но и той не успя да порази вратата на чеха. В края на краищата след оспорван и тежък мач Челси продължава на 1/8- финалите, като съперникът още не е ясен.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)