3. Чехия и Италия не си вкараха голове в здрава битка в Прага (ВИДЕО)

Чехия и Италия не си вкараха голове в здрава битка в Прага (ВИДЕО)

Марио Балотели бе изгонен през втората част, чехите бяха по-близко до победата

Чехия и Италия завършиха наравно 0:0 в среща от група „В” на квалификациите за Мондиал 2014. Двубоят се игра на „Дженерали Арена” в чешката столица Прага, а срещата бе вълнуваща, но двата тима така и не успяха да си отбележат голове. Италия завърши срещата с 10 души, след като Марио Балотели бе изгонен от игра в 72-ата минута. Иначе чехите имаха по-добрите възможности за отбелязване на гол в срещата, но домакините направиха доста пропуски.

След това равенство Чехия остава на 3-ото място в групата, като вече има 9 точки от 6 изиграни мача. Тимът на Италия също е изиграл 6 срещи, а след днешното реми продължава да е лидер в група „В”, като има 14 точки. Отборът на България е с 10 точки на 2-ото място и е изиграл 6 двубоя, а Дания е на 4-ата позиция с 6 точки от 5 изиграни мача.

В 4-ата минута Ярослав Плашил отправи изстрел, който обаче не попадна в рамките на вратата. Последва добра възможност за Чехия, след като Томаш Сивок засече от близко разстояние с глава центриране от свободен удар, но Джанлуиджи Буфон изби, като впоследствие се оказа и че чешкият футболист е бил и в положение на засада. Андреа Пирло изпълни пряк свободен удар за италианците, но стреля право в стената.

Томаш Росицки имаше възможност да открие резултата за чехите в 10-ата минута, но далечният му изстрел бе спасен от Джанлуиджи Буфон. Почти веднага след това Игнасио Абате можеше да си отбележи куриозен автогол, след като опита да изчисти центриране пред вратата на своя тим, но за щастие на италианците кълбото прелетя покрай лявата греда и излезе в корнер. Петър Ирачек пък се озова на чиста позиция пред вратаря на Италия, който обаче отрази изстрела на чешкия футболист, след което улови кълбото. Томаш Росицки се отчете с неточен изстрел, а малко след средата на първата част се стигна до два изстрела на Петър Ирачек, но и в двата случая кълбото не намери рамките на вратата. В 28-ата минута Либор Козак бе близко до гол за Чехия, но Джанлуиджи Буфон за пореден бе на мястото си и спаси.

До почивката двата тима така и не успяха да си отбележат голове и така краят на първото полувреме дойде при резултат 0:0. В началните минути на втората част нямаше много вълнуващи ситуации, а в 60-ата Рикардо Монтоливо стреля отдалеч, но кълбото премина покрай вратата. Минута по-късно Либор Козак бе изведен очи в очи с Джанлуиджи Буфон, който отново бе блестящ и блокира удара на нападателя на Лацио.

Последваха изстрели на Рикардо Монтоливо от състава на Италия и на Владимир Дарида от този на Чехия, но и в двата случая кълбото излезе извън очертанията на вратата. В 67-ата минута Либор Козак имаше отличен шанс да отбележи, след като нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле, но Буфон изби.

В 68-ата минута Марио Балотели получи жълт картон, а 4 по-късно нападателят на Милан си изкара втори такъв и по този начин остави своя отбор с човек по-малко. Така Балотели ще пропусне следващия мач на италианците, в който „Скуадра Адзура” има за съперник България.

Чехите пропиляха една от най-добрите си възможности в мача в 84-ата минута, когато Петър Ирачек нацели дясната греда, след като засече от близко разстояние центриране в наказателното поле на Италия. В добавеното време на двубоя Даниел Колар стреля опасно, но кълбото премина на около метър встрани от вратата.

Така срещата завърши без голове – 0:0. В следващия си мач от група „В” Чехия е домакин на Армения. Италия пък приема на свой терен България. Срещите ще се играят през месец септември.

Състави:

Чехия: Чех, Сивок, Кадлец, Лимберски (Сухи 20’), Гебре Селасие, Плашил, Росицки, Хубшман, Ирачек (Колар 86’), Дарида (Кадлец 75’), Козак;

Италия: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Абате, Де Роси, Пирло (Акуилани 77’), Монтоливо, Маркизио, Балотели, Ел Шаарави (Джовинко 46’).

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)