3. Чехия се върна в играта с класическо 3:0 в Ереван (ВИДЕО)

Чехия се върна в играта с класическо 3:0 в Ереван (ВИДЕО)

Чехите стъпиха на крака след провала срещу Дания и подгониха България, вече имат 8 точки, ние имаме 9

Чехия победи Армения с 3:0 в Ереван и се доближи само на точка зад България в Група „Б” на световните квалификации за световното първенство в Бразилия догодина.

Чехия е на трето място с 8 точки след 5 изиграни мача. България има 9 точки на второ място, но тази вечер гостува на Дания в шестия си мач от групата. Датчаните имат 5 точки от 4 срещи до момента.

На стадиона в Ереван два гола за успеха на чехите вкара нападателят на Уотфорд Матей Видра. Резервата Даниел Колар направи резултата класически секунди преди края.

Само преди 3 дни чехите катастрофираха у дома с 0:3 срещу Дания, но тази вечер на свой ред спечелиха с 3:0 като гост и поне засега оставиха на поста селекционера Михал Билек.  Според чешките медии Билек ще бъде уволнен при първия следващ провал и на негово място ще застане скандалния бивш треньор на Рома Зденек Земан.

Петър Чех изведе гостите в своя мач №100 за националния отбор на Чехия. Повече от него има само легендата на чехите Карел Поборски, който има 118.

През първата част играта бе нервна, а пред препълнените  трибуни в Ереван домакините се отчетоха с два жълти картона.

Чехия поведе веднага след почивката. Ярослав Плашил получи отдясно, центрира меко и от границата на малкото наказателно поле Матей Видра насочи неспасяемо в левия ъгъл на вратаря Березовски за 0:1.

Армения натисна в търсене на изравнителен гол, но 8 минути преди края интригата бе окончателно убита.

Матей Видра открадна от бранител на домакините, прехвърли го елегантно с глава, излезе сам срещу вратаря и с безпощаден удар в горния ляв ъгъл покачи на 0:2.

Дълбоко в добавеното време халфът на Шахтьор (Донецк) Томас Хюбшман изведе резервата Даниел Колар и халфът а чешкия шампион Виктория (Пилзен) прати ниско в десния ъгъл за 0:3.

Така Чехия се съвзе по най-добрия възможен начин след тежкото поражение с 0:3 от Дания в петък и на свой ред записа класическа победа далеч от дома.

Армения - Чехия 0:3