3. Челси би Нюкасъл без да блести и се откъсна на върха (ВИДЕО)

Челси би Нюкасъл без да блести и се откъсна на върха (ВИДЕО)

Хората на Моу с 10 от 10 вкъщи, решиха всичко с голове преди и след почивката

Челси постигна 12-ти пореден домакински успех, след като надви с 2:0 гостуващия Нюкасъл в двубой от XXI кръг на английската Висша лига, а по този начин оглави еднолично класирането.

Мачът бе паметен за капитана на победителите Джон Тери, който облече синия екип за 648-ми път и така се изравни във вечната ранглиста с третия Франк Лампард. Двамата обаче са далеч от лидера по изиграни срещи Рон Харис (795), както и от втория по този показател Питър Бонети (729).

Наставникът на лондончани Жозе Моуриньо пък реши да направи промяна на вратарския пост и като титуляр излезе опитният Петър Чех, вместо младия белгиец Тибо Куртоа. Това се оказа печеливш ход.

„Сините” овладяха инициативата в началото, но въпреки това първата добра възможност се откри пред гостите. Муса Сисоко обаче стреля право в тялото на Чех и последният нямаше проблеми.

Още в седмата минута пък Специалния напомни за себе си и за враждата си с Нюкасъл, след като се оплака на рефера, че „свраките” умишлено губят време.

Това обаче сякаш мотивира гостите и те заиграха по-добре, като в 19-ата минута Реми Кабея стреля опасно, но Джон Тери се намеси решително.

След това опонентите си размениха по едно положение. Първо Йоан Гуфран стреля силно, ала Чех спаси, а после Оскар пропусна целта.

Последва отлично спасяване на Чех след удар на Кабея, както и шут в гредата на Муса Сисоко.

Междувременно Сесар Аспиликуета получи травма и бе заменен принудително от Фелипе Луис.

Малко преди почивката обаче Челси показа защо е на върха. Уилиан и Бранислав Иванович разиграха късо един корнер, след което сърбинът центрира прострелно към пеналта и там Оскар бе оставен непокрит, за да даде преднина на своите – 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея домакините на бързо сложиха точка на спора с ключов втори гол.

Първо пас на Еден Азар не бе достигнат до Диего Коща, но испанският национал не сгреши в 59-ата минута, когато бе изведен от Оскар и вкара своето попадение номер 15 в 19 мача от Висшата лига.

След това Челси заигра далеч по-спокойно и отново Коща имаше шанс, но стреля от воле право в тялото на Тим Крул.

До края на срещата момчетата на Жозе Моуриньо успяха без затруднения да задържат преднината си и така да запазят 100-процентовия си домакински баланс във Висшата лига.

Те спечелиха всичките си 10 мача на „Стамфорд Бридж” и вече имат 52 точки в актива си, с две повече от шампиона Манчестър Сити, завършил 1:1 като гост на Евертън.

Нюкасъл е в средата на таблицата с 27 точки от 21 мача.