3. Челси би Олимпик и отново е лидер в групата (видео)

Челси би Олимпик и отново е лидер в групата (видео)

Лондончани се наложиха над Олимпик Марсилия с 2:0

Без да се напряга особено английският шампион Челси надделя над първенеца на Франция Олимпик Марсилия с 2:0 в мач от втория кръг на група „F” в Шампионска лига.

Лондончани изненадващо заложиха на контраатаки, въпреки че играха у дома, но тактиката на Карло Анчелоти се оказа успешна и съставът спечели заслужено с 2:0.

Без Франк Лампард и Дидие Дрогба в редиците си, Челси поведе с гол на своя капитан Джон Тери още в седмата минута, който за пореден път се оказа най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер.

След попадението лондончани заиграха още по-уверено и това си пролича от изпълнението на дузпа в 28-ата минута, когато Никола Анелка се разписа с лекота и сякаш реши мача в полза на „сините”.

През втората част Марсилия вдигна оборотите, но въпреки това загубата можеше да стане още по-тежка за състава на Дидие Дешан, ако на два пъти гредите не бяха попречили на Челси да стигне до далеч по-категоричен успех.

Победата обаче бе достатъчна на лондончани, за да се върнат на върха в потока със своите 6 точки от два мача. Олимпик Марсилия е без точков актив и се намира на предпоследна позиция.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1