3. Челси дръпна на върха след 4:0 на „Рийбок”

Челси дръпна на върха след 4:0 на „Рийбок”

Момчетата на Анчелоти бяха безпощадни към отбора на Болтън, който игра цяло второ полувреме с човек по-малко

Лидерът във Висшата лига Челси увеличи аванса си на върха, след като постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Болтън от 11-ия кръг на английската Висша лига. „Сините” бяха пълни господари на терена и съвсем заслужено се поздравиха с успеха. Болтън пък от своя страна стоя добре на терена през първата част, но червеният картон на Джей Лойд Самуел и отсъдената впоследствие дузпа предрешиха всичко в този двубой. Любопитен е и фактът, че Карло Анчелоти не направи нито една смяна в своя състав, въпреки че водеше с 2:0 и бе с човек повече още в 60-ата минута.

Началото на срещата бе равностойно, но с течение на времето гостите от Лондон взеха инициативата в свои ръце. Балак, Деко и Лампард комбинираха много добре по между си, а непрестанното движение на Дрогба и Анелка в предни позиции затрудняваше защитата на домакините. В 14-ата минута Анелка първи пробва Яскелайнен с удар от средно разстояние, но стражът на Болтън спаси.

Иванович, Дрогба и Балък също бяха разколебани от финландския вратар на домакините, а гол на Иванович бе отменен заради засада. В крайна сметка превъзходството на Челси даде резултат в последната минута на първата част, когато Дрогба се откъсна сам срещу вратаря, а Джей Лойд Самуел го събори в гръб и получи жълт картон. Реферът Питър Уолтън отсъди дузпа, която Лампард без проблеми превърна в гол – 0:1.

Останали с човек повече на терена, футболистите на Челси наложиха тотална преса в половината на Болтън и започнаха да създават положения от самото начало на втората част. Удари на Анелка и Дрогба бяха спасени от Яскелайнен, а малко по-късно мощен шут от дъгата на Франк Лампард срещна напречната греда.

В крайна сметка пресата на гостите даде резултат в 61-ата минута, когато Деко успя да се разпише и на практика да реши всичко в този двубой. Анелка напредна мощно в половината на гостите, подаде към португалския национал, който финтира бранител пред себе си и с техничен удар с левия крак прати топката в далечния ъгъл на Яскелайнен за 0:2. Карвальо, Лампард и Анелка пробваха своя шанс да се разпишат, но бяха разколебани от стража на домакините.

Стигна се обаче до 83-ата минута, когато Зат Найт засече центриране на Карвальо и прати топката в собствената си врата за 0:3. В добавеното време на срещата и Дрогба успя да запише името си сред голмайсторите. Анелка центрира към Деко, той свали с гърди към Лампард, който продължи с пета към Дрогба, а африканецът с отмерен удар с десния крак не остави никакви шансове на Яскелайнен, пращайки топката в долния ляв ъгъл за крайното 0:4.

Така с тази победа Челси вече събра 27 точки в актива си и дръпна на върха с цели 5 точки на Арсенал и Манчестър Юнайтед. Болтън пък е 14-и с актив от 11 точки.

Болтън – Челси 0:4
0:1 Лампард (д) 45’