3. Челси дръпна на Юнайтед с 4 точки след трудно 2:1 над Бърнли на „Търф Муур”

Челси дръпна на Юнайтед с 4 точки след трудно 2:1 над Бърнли на „Търф Муур”

Капитанът Джон Тери вкара победното попадение, въпреки скандала около него

Лидерът Челси постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Бърнли от 24-ия кръг на английската Висша лига. „Сините” бяха пълновластни господари на терена, въпреки че изиграха един от най-слабите си мачове през този сезон. В герой за гостите се превърна капитанът Джон Тери, който е най-обсъжданата фигура в медиите, заради секс скандала с бившата на Уейн Бридж. Като истински капитан обаче, Тери не се повлия от скандала и поведе своя тим към нова победа, която направи преднината пред втория Манчестър Юнайтед 4 точки.

Логично Челси взе инициативата от самото начало на срещата и започна да прави типичните за отбора на Анчелоти постепенни атаки с много подавания в средата на терена. Руският национал Юри Жирков играеше на необичайния за него пост на дефанзивен полузащитник заедно с Михаел Балак. Именно руснакът даваше началото на всяка една атака на „сините”, които обаче така и не успяваха да затруднят Бриан Йенсен.

Стигна се обаче до 27-ата минута, когато Челси все пак успя да излезе напред в резултата. Петър Чех даде началото на страхотна контраатака, като подаде към Джо Коул. Той центрира към Малуда, който свали топката към връхлитащия Анелка, който от 2 метра прониза стража на домакините за 0:1.

Лондончани продължиха да бъдат по-активният тим на терена, но до края на полувремето не успяха да създадат нещо по-опасно пред вратата на Бърнли, с изключение на един далечен удар на Франки Лампард.

Домакините започнаха много активно втората част и успяха да изравнят резултата още в 50-ата минута. Стивън Флетчър овладя едно центриране в наказателното поле, преодоля елементарно Алекс и с хубав удар с левия крак прокара топката под плонжа на Чех за 1:1. „Сините” реагираха като ужилени и в следващите няколко минути създадоха две положения, но първо удар на Джо Коул излезе в аут, а малко след това негово попадение с глава бе отменено поради засада.

Впоследствие Челси отново наложи обичайния натиск и атаките по посока вратата на Бриан Йенсен започнаха да се редят една след друга, но без реална опасност за стража на „кларетите”. Мениджърът на гостите Карло Анчелоти опита да раздвижи играта на своя тим, правейки няколко вътрешни рокади, както и с пускането в игра на Деко и Стъридж.

Натискът на Челси даде резултат чак в 83-ата минута, когато капитанът Джон Тери надскочи всички в наказателното поле на Бърнли при едно центриране от ъглов удар на Лампард, и с глава прати топката зад Йенсен за 1:2. До края на срещата Челси продължи да атакува, въпреки че вече имаше преднина в резултата. Атаките на гостите обаче не доведоха до нищо по-интересно, а Бърнли просто нямаше сили да се върне за втори път в мача.

С този успех Челси вече има 54 точки в актива си и води с 4 пред втория Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Арсенал в дербито на кръга. Бърнли пък е 18-и с 20 точки в своя актив.

Бърнли – Челси 1:2
0:1 Анелка 27’
1:1 Флетчър 50’
1:2 Тери 73’

Бърнли: Йенсен, Миърс, Корд, Карсли, Калвенс (Едгар 35’), Елът, Бикей, Макдоналд (Патерсън 60’), Ийгълс, Блейк (Томпсън 72’), Флетчър

Мениджър: Браян Лоус

Челси: Иванович, Алекс, Тери, А. Коул (Деко 76’), Балак, Жирков, Лампард, Джо Коул (Стъридж 72’), Малуда, Анелка

Мениджър: Карло Анчелоти

Жълти картони: Бикей (Бърнли), Тери (Челси)