3. Челси дръпна с 4 точки на Юнайтед след 2:0 над Уувърхемптън

Челси дръпна с 4 точки на Юнайтед след 2:0 над Уувърхемптън

Дидие Дрогба отбеляза поредните си два гола от началото на сезона

Челси победи като гост Уувърхемптън с 2:0 и вече дръпна с четири точка на върха на класирането в Премиършип след днешната издънка на Манчестър Юнайтед. Двубоят на стадион „Молиню” бе много оспорван до края на първата част, когато Дидие Дрогба откри резултата. През второто полувреме нападателят от Кот д’Ивоар вкара и второто си попадение в мача и по този начин подпечата 19-ата победа на лондонския клуб от началото на сезона във Висшата лига.

Отборът на Челси започна по-добре мача, като в първите минути опасни изстрели на Балак и Дрогба минаха покрай вратата на домакините. В 13-ата минута Джарвис центрира от фаул към далечната греда, но Зубар не успя да насочи коженото кълбо в очертанията на вратата на „сините”. Постепенно обаче играта се пренесе в центъра на терена и опасните положения пред двете врати станаха истинска рядкост.

В 28-ата минута Малуда центрира към Балак, който стреля силно от воле, но топката мина покрай вратата на Ханеман. Десет минути по-късно Джарвис преодоля Ферейра и стреля към вратата на Челси, но Чех внимаваше и изби.

И когато полувремето отиваше към нулево равенство, националът на Кот д’Ивоар Дидие Дрогба откри резултата. Жирков проби мощно през центъра на терена, направи хубаво двойно подаване с Балак в полето, а след това центрира по земя към Дрогба, който от няколко метра прати коженото кълбо в опразнената врата.

Второто полувреме отново започна по-добре за воденият от Карло Анчелоти тим, но опасен изстрел на Балак не успя да намери целта. В 55-ата минута Гедиура стреля от воле от близко разстояние, но Чех с феноменална намеса успя да избие. Постепенно домакините започнаха да създават все по-опасни положения пред вратата на Челси.

В 63-ата минута Джон Тери не успя да избие топката, Фоли я овладя и веднага я насочи към вратата, но стражът на гостите отново показа феноменалната си класа и изби. И точно когато домакините предусещаха, че изравнителното попадение е много близо, Дидие Дрогба вкара втория си гол в мача. Чех изрита топката от ръце дълбоко в полето на Уувс, Дрогба се пребори за топката и хладнокръвно я прати във вратата – 0:2.

До края на мача и двата отбора не успяха да сътворят почти нищо интересно и в крайна сметка воденият от Карло Анчелоти тим се поздрави с нови три точки.

След днешните мачове, Челси води в класирането на Висшата лига с актив от 61 точки, шампионът Манчестър Юнайтед има 57, а Арсенал е трети с 55 точки.

Уувърхемптън – Челси 0:2
0:1 Дрогба (40’)
0:2 Дрогба (67’)

Уувърхемптън: Ханеман, Зубар, Крадок, Бера, Уорд, Фоли (75’ Биа), Гедиура, Хенри, Джоунс (75’ Халфорд), Джарвис (Блейк), Дойл
Челси: Чех, Ферейра, Иванович, Тери, Жирков (55’ Брума), Коул, Микел, Балак, Анелка, Дрогба, Малуда

Жълти картони: Балак (Челси)