3. Челси два пъти изпусна аванс при 2:2 с Уест Бромич на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Челси два пъти изпусна аванс при 2:2 с Уест Бромич на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Пети мач без загуба за Челси в първенството, но "дроздорвете" взеха едва втора точка в ерата на Висшата лига на този стадион

Челси продължава много колебливото си представяне във Висшата лига и на два пъти изпусна лидерството за 2:2  с Уест Бромич на „Стамфорд Бридж” в междинния 21-и кръг. Сесар Аспиликуета даде аванс на Челси, а резервата Крейг Гарднър изравни в средата на първата част. Гарет Маколи си вкара автогол, но „дроздовете” не се предадоха и Джеймс Маклийн изравни 5 минути преди края.

Така Гуус Хидинк натрупа 5 поредни мача без загуба в Премиършип, но след две победи и три ремита Челси е 14-и с 24 точки. Уест Бромич взе едва втората си точка на „Стамфорд Бридж” във Висшата лига, след като досега имаше само точка от 9 опита и има 27 точки на 13-а позиция.

Срещата започна неприятно за гостите и Диего Коща стреля опасно, а Крейг Гарднър получи разтежение и бе заменен от Джеймс Морисън в 7-ата минута.

После резервата Гарднър стреля над вратата, а Куртоа изби удар с глава на Доусън на близката греда.

В 20-ата минута Вилиян пусна за Иванович, който чудесно центрира на далечната греда и там Аспиликуета преодоля отчаяния Майхил за 1:0. Центрирането на сърбина беше отлично и задължи другия краен бранител на „сините” да отбележи.

Голът не донесе спокойствие в играта на лондочани, а „дроздовете” бяха напълно равностойни и до голяма степен заслужиха прекрасния изравнителен гол в 33-ата минута. Крейг Гарднър напредна през центъра след ужасен пас на Педро и заби с прецизен шут в долния ъгъл – 1:1.

В края на първата част Диего Коща показа вироглавия си нрав и на два пъти се сдърпа с противникови бранители.

Хидинк не изтърпя Педро и го извади, за да пусне Кенеди още на почивката. Диего Коща пък заслужи жълт картон за закъсняло влизане в краката на Гарднър. Коща ходеше по тънък лед и ненужно се сбута с вратаря след уловено центриране.

Клаудиу Якуб имаше също жълт картон от първата част и „сините” искаха той да бъде изгонен, когато спъна Диего Коща пред наказателното поле, ала съдията Антъни Тейлър го пожали.

Челси усили натиска в средата на втората част, а Вилиян и Диего Коща бяха най-активни. Куртоа  влезе в спор с Маклийн и двамата получиха жълти картони.

В 73-ата минута Фабрегас намери Вилиян на десния фланг, той финтира Еванс и центрира ниско на първа греда, където Кенеди опита да стреля с петичка, но топката се удар в крака на Гарет Маколи и мина зад голлинията в близкия ъгъл за 2:1.

Матич замени Фабрегас в търсене на повече стабилност в халфовата линия, но стабилност не е дума, която може да опише шампиона на Англия този сезон и той отново го доказа.

„Дроздовете” изпълниха бързо един фаул с пас вдясно, топката бе пусната успоредно в наказателното за Бераино, след рикошет се върна към Джеймс Маклийн и той веднага матира Куртоа с фалцов шут в долния десен ъгъл – 2:2 и Уест Бром изравни за втори път.

До края Челси играеше без самочувствие, много несигурно и дори рискуваше да загуби при някои елементарни грешки, но в крайна сметка ремито се запази.

След края на мача Диего Коща не сдържа нервите си и се спречка и с вратаря на гостите Майхил, но двамата бързо бяха разтървани.