3. Челси е на четвъртфинал след 2:0 над Арсенал (ВИДЕО)

Челси е на четвъртфинал след 2:0 над Арсенал (ВИДЕО)

И двата отбора излязоха с голяма част от резервите си

Отборът на Челси победи с 2:0 Арсенал на „Емиратс“ и е на четвъртфинал в турнира за Купата на лигата. Головете за „сините от Лондон“ отбелязаха Сесар Аспиликуета и Хуан Мата. Тимът на Жозе Моуриньо контролираше двубоя и резонно си тръгна с победата.

И двата отбора оставиха големите си звезди на пейката, като Оливие Жиру и Месут Йозил останаха на пейката за Арсенал, а Фернандо Торес, Рамирес и Еден Азар не стартираха за Челси.

В средата на първата част Аспиликуета се възползва от грешка в отбраната на домакините и даде аванс на „сините от Лондон“. При една бърза контраатака на Челси Дженкинсън върна топката към Лукаш Фабиански, Аспиликуета обаче открадна топката и я прекара покрай вратаря на „артилеристите“.

Малко по-късно Начо Монреал за малко да накаже подобна грешка пред другата врата. Бранителят на Арсенал се възползва от грешка при изнасянето на топката и стреля по диагонала, но ударът му мина на сантиметри от лявата греда на Чех.

В 66-ата минута Челси отбеляза и втори гол, който до голяма степен реши изхода от мача. Ето‘о бе намерен в наказателтно поле след изпълнение на тъч. Нападателят на Челси върна изкара топката от наказателното поле, където Хуан Мата с кинжален удар не остави шансове на Фабиански.

Минути по-късно, при една бърза контраатака на гостите, Рамирес навлезе в наказателното поле и центрира към Ето‘о. Косчелни обаче в последния момент изпревари нападателя на „сините от Лондон“ и предотврати трето попадение във вратата на Фабиански.

В добавеното време на двубоя заменилият Самуел Ето‘о, Демба Ба, бе изведен в добра позиция, като малко пред наказателното поле бе фаулиран от Томас Вермаален. Бранителят на Арсенал бе последен човек в отбраната на домакините, но Фил Даут реши да не наказва грешката на Вермаален.