3. Челси е на осминафинал след убедителна домакинска победа над Спартак Москва (видео)

Марсилия разгроми Жилина като гост

Челси постигна убедителна победа в четвъртия мач от групите на Шампионска лига. Тима на Карло Анчелоти се наложи с 4:1 над Спартак Москва и по този начин си осигури място на осминафиналите в турнира. Първата част бе равностойна, но през второто полувреме Челси определено бе по-добрия тим и заслужено се поздрави с успеха. Гостите от Москва се опитаха да бъдат равностойни на своя съперник, но не успяха да извоюват поне точка и си тръгнаха с празни ръце от „Стамфорд Бридж”.

Срещата започна равностойно, като в първите минути по-опасни ситуации пред двете врати нямаше. Действията на терена бяха предимно в половината на гостите от Москва, но по-сериозна възможност пред Дикан, създадена от Челси, нямаше. В 14-ата минута Анелка отправи изстрел към вратата на Спартак, но той премина покрай лявата греда.

В 17-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на гостите, където Алекс игра с нея и я прати много опасно към вратата на Дикан, но пред вратаря на Спартак бе застанал Бранислав Иванович, който бе в положение на засада, и до отбелязване на попадение не се стигна.

Домакините продължиха да са по-активния отбор на терена и получиха нова възможност за гол в 21-ата минута, но ударът на Дидие Дрогба бе много добре отразен от Дикан и нулевото равенство се запази.

В следващите минути играта бе предимно в средата на терена. В 29-ата минута топката бе центрирана към Велитон, който обаче не овладя хубаво кълбото и не успя да отправи удар към Петър Чех. Пет минути по-късно Алекс от състава на Спартак Москва стреля опасно към долния десен ъгъл на вратаря на Челси, но Чех се намеси по великолепен начин и изби топката встрани от вратата си. В 39-ата минута Комбаров отправи нов опасен изстрел към националния вратар на Чехия, но ударът му премина високо над напречната греда.

В 41-ата минута дойде най-опасното положение в срещата до момента. Челси изпълни ъглов удар, а топката достигна до Алекс, който се намираше на около метър от вратата на Спартак, но засече топката по най-лошия възможен начин и тя премина малко над горната греда.

До края на първата част нямаше други интересни положение и почивката дойде при нулево равенство.

Второто полувреме започна много активно за Челси и в 49-ата минута резултатът бе открит. Домакините поведоха, а автор на попадението бе Анелка. Французинът получи топката от Дрогба, подаде към Калу, който хубаво финтира няколко играчи на гостите и подаде срещу откъсналия се сам срещу вратаря Анелка, който от много малък ъгъл по прекрасен начин преодоля Дикан и с прехвърлящ удар прати топката в мрежата на Спартак Москва.

Гостите имаха възможност много бързо да възстановят равенството, но ударът на Алекс в 51-ата минута бе отразен от Петър Чех по брилянтен начин.

Точно когато изтичаше час игра на „Стамфорд Бридж” домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Дрогба се измъкна в наказателното поле и преодоля Пареха, който закъсня с шпагата си и извърши нарушение срещу нападателя на Челси. Зад топката застана именно националът на Кот дИвоар и със силен изстрел в десния долен ъгъл на вратата на Спартак удвои преднината в полза на своя тим. Минутата бе 62-а, а Челси поведе с 2:0.

Не бяха изминали и четири минути, когато падна нов гол на "Стамфорд Бридж". Лондончани поведоха с 3:0, а голмайстор бе Бранислав Иванович. Топката бе центрирана отляво на вратата на Спартак и попадна точно на главата на сръбския играч на Челси, който я заби в долния десен ъгъл на вратата на московски тим и по този начин сложи край на интригата в срещата.

До края на двубоя Челси контролираше събитията на терена и в 74-ата минута можеше да падне четвърти гол за тима на Карло Анчелоти, но Калу прати топката над напречната греда. Четири минути по-късно отново Калу стреля, но Дикан бе на мястото си и изби топката извън рамките на вратата.

В 86-ата минута гостите от Москва все пак отбелязаха почетно попадение, дело на влезлия през втората част Баженов. Велитон бе изведен в наказателното поле и стреля към долния десен ъгъл на вратата на Чех, а включилият се Баженов засече изстрела и прати топката в празната врата. При попадението останаха съмнения за засада, но все пак то бе зачетено.

Минута след като падна голът за Спартак, Челси имаше възможност да вкара четвърти гол, но Рамирес стреля от точката на дузпата в тялото на Иванов и направи най-сериозния пропуск в мача.

В следващите минути сериозен пропуск направи Стъридж, който стреля много силно, но не намери очертанията на вратата.

Все пак Челси отбеляза четвърти гол в 93-ата минута, а негов автор бе отново Бранислав Иванович. Топката попадна в него в наказателното поле на Спартак след разбъркване и сърбинът вкара второто си попадение в мача, след като ударът му нямаше как да бъде отразен от Дикан.

До края на мача нямаше други опасни ситуации и краят на двубоя дойде при резултат 4:1.

Победата прати Челси в следващата фаза на турнира. Отборът, воден от Карло Анчелоти, е с пълен актив от точки след изиграването на четирите мача до момента. Поражението остави Спартак с шест точки и въпреки загубата, руският тим може да се надява да попадне на осминафиналите при добро представяне в оставащите две срещи.

В другия мач от групата Марсилия разгроми като гост тима на Жилина. Шампионът на Франция спечели със 7:0, а три от попаденията бяха дело на Андре-Пиер Жиняк. Гостите от Франция водеха с 4:0 още на почивката и изходът от срещата бе ясен след 45 минути игра. Името си сред голмайсторите освен Жиняк записаха Хайнце, Реми и Гонзалес, като последният отбеляза две попадения.

След разгромната загуба Жилина продължава да е без спечелена точка с допуснати 15 гола във вратата си и по този начин след изиграването на двете срещи в групата ще приключи участието си в Европа за този сезон. Победата на Марсилия донесе нови три точки на шампиона на Франция и по този начин той се изравни със Спартак Москва, но все пак е на третата позиция, след като загуби от руския тим в първата среща между двата отбора.

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Жълти картони: Оби Микел (Челси), Комбаров, Иванов (Спартак Москва)

Червени картони: няма

Стартови състави:

Челси: Чех, Ферейра, Иванович, Алекс, Коул, Оби Микел (Маккекрън 68’), Рамирес, Жирков, Калу, Дрогба (Стъридж 76’), Анелка (Какута 76’)

Спартак Москва: Дикан, Иванов, Пареха, Сухи, Макеев, Ибсон, Шешуков (Дринчич 67’), МакГийди (Баженов 79’), Алекс (Козлов 68’), Комбаров, Велитон

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1