3. Челси измъкна 1:0 от Уест Хем на „Ъптън Парк”

Челси измъкна 1:0 от Уест Хем на „Ъптън Парк”

Отборът на Челси постигна ценна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Уест Хем от 34-ия кръг на английската Висша лига. Хидинк изведе Челси до нов ценен успех, а Марк Нобъл пропусна дузпа за „чуковете” и лиши своя отбор от поне точка срещу „сините”.

Челси започна по-добре мача и владееше инициативата в началните минути, но разконцентрираната игра на Малуда и Анелка в предни позиции попречи на гостите да стигнат до нещо по-интересно пред вратата на Робърт Грийн. Именно Малуда отправи първия по-сериозен удар в 16-ата минута, но топката не намери очертанията на вратата. Уест Хем пък играеше предимно на контраатаки и при една от тях в 20-ата минута Киърън Дайер излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. До края на първата част Челси създаде няколко положения, но пропуски направиха Лампард и Анелка. В самия край на полувремето пък „чуковете” също можеха да открият, но Оби Микел изчисти от голлинията.

„Сините” започнаха по-добре втората част и логично стигнаха до откриване на резултата в 55-ата минута, когато Лампард проби от ляво и намери Калу на далечната греда, който отблизо не сгреши за 0:1. Уест Хем реагира и на свой ред започна да реди атака след атака. В 69-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като голмайсторът Калу събори Илунга в наказателното поле. Марк Нобъл застана зад бялата точка, но стреля твърде леко и Петър Чех отрази неговия удар.

Този пропуск сякаш пречупи волята на домакините и те така и не стигнаха до ново чисто положение. Челси пък отново взе инициативата и можеше да вкара втори гол, с който да убие интригата, но пропуски направиха Балак и Анелка.

Така Челси остава на трета позиция и вече има 71 точки в актива си, на 3 зад Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Уест Хем пък е 9-и с 45 точки в актива си, на 8 от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Уест Хем – Челси 0:1
0:1 Калу 55’

Уест Хем: Грийн, Нийл, Томкинс, Ъпсън, Илунга, Боа Морте (Савио 72’), Нобъл, Станислас, Дайер (Сиърс 61’), Тристан, Ди Микеле (Ковач 61’)

Мениджър: Джанфранко Дзола

Челси: Чех, Мансиен (Балак 83’), Иванович, Тери, Босингва (Ашли Коул 58’), Оби Микел, Белети, Калу (Есиен 73’), Лампард, Малуда, Анелка

Мениджър: Гуус Хидинк

Жълти картони: Станислас (Уест Хем)

Съдия: Майк Дийн

Стадион: „Ъптън Парк”