3. Челси изпуска 5-то място след неуспех срещу Фулъм (видео)

Челси изпуска 5-то място след неуспех срещу Фулъм (видео)

Двата отбора завършиха 1:1 на "Крейвън Котидж"

Отборът на Челси направи нова грешна стъпка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с тима на Фулъм. Срещата се игра на стадион "Крейвън Котидж" и бе от програмата на 33-ия кръг на английската Висша лига.

Като цяло мачът не бе особено качествен, а положенията през първата част почти липсваха. Тя започна равностойно, с множество засади и за двата отбора.

Първият удар към една от двете врати, дойде чак в 17-ата минута, когато Джон Оби Микел шутира неточно.

Постепенно гостите успяха да наложат превес и да овладеят инициативата в центъра на терена. Лампард, Мейрелеш и Калу обаче стреляха неточно, а Демпси и Фрей пропиляха единствените две що-годе изгодни ситуации за "котиджърс".

Така се стигна до 45-ата минута, когато Мърги спъна Калу в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа в полза на "сините", която бе реализирана хладнокръвно от Лампард за 1:0.

През втората част стартира с няколко нелоши възможности за гостите, но ударите на Мейрелеш, Рамиреш и Лампард не поразиха целта.

С напредване на времето домакините започнаха все по-често да поглеждат към вратата на Чех, докато "сините" така и не можеха да вкарат втори гол, който да реши срещата в тяхна полза.

Така дойде 82-ата минута, когато Хюз засече хубаво центриране с глава, принуждавайки Чех да прави виртуозно спасяване. При добавката обаче никой не можеше да спре Клинт Демпси, който отблизо с глава възстанови статуквото.

След гола "котиджърс" натиснаха и имаха още две възможности за гол, но първо Рийзе пропиля хубава атака с лошо първо докосване, а впоследствие удар с глава на Са бе спасен от Чех.

В даденото от рефера продължение пък Кейхил стреля опасно също с глава, но топката бе изчистена от отбраната на домакините.

Нов гол до края обаче не падна и така Фулъм и Челси завършиха наравно 1:1 на "Крейвън Котидж".

След хикса домакините се намират на 9-о място във временното класиране с актив от 43 точки, докато "сините" са 6-и с 57 пункта, на 2 зад Тотнъм и Нюкасъл и на 4 зад 3-ия Арсенал.