3. Челси изстрада 1:0 над Евертън с гол в 89-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси изстрада 1:0 над Евертън с гол в 89-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Вилиян вкара победния гол, като преди това гол на Матич бе отменен, Чех направи изумително спасяване, а Бари бе изгонен

Победен гол на Вилиян в 89-ата минута донесе драматичен и много ценен успех на Челси с 1:0 над Евертън на „Стамфорд Бридж” в междинния 25-и кръг на Висшата лига. Гол на Матич бе отменен заради засада на Иванович в 85-ата минута, но Бари бе изгонен в 88-ата, а минута по-късно дойде и победният гол. Двубоят ще се запомни и с невероятно спасяване на Петър Чех от 3-4 метра след удар на бившия му съотборник в Челси Ромелу Лукаку.

След 20-ия си пореден домакински мач срещу „карамелите” без поражение Челси остава със 7 точки аванс пред шампиона Манчестър Сити, който надви Стоук Сити с убедителното 4:1 на „Британия”.

На „Стамфорд Бридж” Хуан Куадрадо направи своя дебют като титуляр във Висшата лига, а Лоик Реми водеше атаката заради наказанието на Диего Коща от 3 мача.

През първата част Челси имаше тотален превес и направи почти всичко в атака, но без да вкара гол. Още в 4-ата минута Нейсмит игра с ръка в наказателното поле при опит да съхрани топката от Куадрадо, но реферът Джонатан Мос изненадващо не посочи бялата точка за неудоволствие на публиката.

„Карамелите” организираха първата си атака в 8-ата минута и можеха да поведат, но Петър Чех изби с крак удара на Лукаку. Пред другата врата Лоик Реми се извиси и засече центриране на Азар, но Тим Хауърд спаси с една ръка.

Белгиецът блестеше с пробивите си, но не успя да засече хитър пас на Аспиликуета в наказателното поле. Светкавична контра мина през Куадрадо, който подаде на Реми, но от малък ъгъл нападателят прати в аут по диагонала.

Куадрадо хич не изглеждаше като дебютант и комбинира добре с Азар, който стреля ниско, но Хауърд се ориентира добре и въпреки лекия рикошет с крак си придърпа топката към ръцете преди да има добавка.

През втората част „карамелите” опитаха да не стоят пасивно пред своята врата, а да изненадат лидера в таблицата. Джон Стоунс направи две решителни намеси и спря пробив на Рамирес.

Хауърд боксира изстрел на Азар, а секунди по-късно плонжира и изби и фалцов шут на Неманя Матич. Американският страж на Евертън обезкуражи и Вилиян, след като спаси с ръка срещу бразилеца в ситуация един на един.

В следващата атака Петър Чех обаче изуми с невероятно спасяване. Брайън Овиедо проби на левия фланг и пусна ниско за Ромелу Лукаку пред вратата, но от 3-4 метра Петър Чех успя да спаси с един крак пред невярващите погледи на гостите.

След това геройство на Чех, Моуриньо пусна Дрогба и Фабрегас на местата на Реми и Куадрадо.

В 85-ата минута гол на Челси бе отменен и последва хаос. Азар върна за Матич на границата на пеналта, сърбинът стреля силно, топката се отби от защитник, но по пътя си към мрежата закачи и рамото на намиращия се в засада Бранислав Иванович и попадението не бе зачетено.

„Стамфорд Бридж” се превърна във врящ котел и 3 минути по-късно Гарет Бари беше изгонен за втори жълт картон след безцеремонно нарушение отзад срещу Вилиян.

В 89-ата минута същият този Вилиян накара стадиона да избухне в радостни възгласи. Тим Хауърд боксира едно центриране, но пред наказателното поле Вилиян посрещна от воле и след лек рикошет кълбото спря в долния десен ъгъл и Западен Лондон ликуваше – 1:0. Това бе първи гол в мрежата на Евертън след над 6 часа игра в Премиършип.

Челси води с 59 точки в таблицата, а Манчестър Сити има 52. Манчестър Юнайтед и Саутхемптън имат по 47 на трето и четвърто място.

Ибрахимович отново е национал на Швеция

Големият син на Златан Ибрахимович - Максимилиан е извикан в юношеския тим на "Тре крунур"

Рома предлага нов договор на вратаря Миле Свилар

Титулярният страж на Рома е близо до контракт за още пет години

Манчестър Юнайтед ще има сериозни проблеми, ако пропусне Шампионската лига

"Червените дяволи" са пред сериозна финансова криза при ново оставане извън топ 4

Няма да е ЦСКА: Балотели, отива в трета дивизия на Испания

Италианският нападател е пред подпис с Интерсити

Френки Де Йонг се завръща за Барселона

Нидерландският халф лекуваше контузия пет месеца

Унгарски съдии ще свирят Виктория Пилзен - Лудогорец

Сблъсъкът в Чехия е на 3 октомври от 22:00ч.

Юнайтед отказали да платят 200 милиона за Роналдо и Бейл през 2013г.

"Червените дяволи" са били много близо до двоен трансферен удар

Пеп Гуардиола: Имам огромно уважение към Слован Братислава

Мениджърът на Манчестър Сити заяви, че "нищо не е даденост" преди втория мач от ШЛ

Греъм Потър за Юнайтед: Разговарям с много хора