3. Челси изтръгна 3:2 и нанесе първо поражение на Шахтьор (+ВИДЕО)

Челси изтръгна 3:2 и нанесе първо поражение на Шахтьор (+ВИДЕО)

Виктор Моузес реши мача секунди преди края, куризоен гол на Торес, шедьовър на Оскар, Вилиян точен на два пъти

Европейският шампион Челси победи драматично Шахтьор (Донецк) с 3:2 в група „Е” на Шампионската лига и се изравни с украинците на върха в класирането. Победен гол на резервата Виктор Моузес дълбоко в добавеното време донесе първи успех на „сините” на „Стамфорд Бридж” в групата, а поражението също бе първо за Шахтьор.

Челси на два пъти повеждаше с куриозен гол на Торес и феноменален гол почти от центъра на Оскар, но Шахтьор два пъти изравняваше с голове на Вилиян след чудесни атаки. В крайна сметка Моузес остави трите точки в Лондон с глава в края.

В другия мач от групата Ювентус разби Нордселанд с 4:0. В класирането Шахтьор и Челси имат по 7 точки, Ювентус вече е с 6, а Нордселанд остава на дъното с една.

На „Стамфорд Бридж” Чех и Пятов уверено спасиха далечни удари в първите секунди, но Челси поведе с куриозен гол на Фернандо Торес в шестата минута.

Ракитски върна лошо назад за Пятов, а при опита си да изчисти вратарят изрита право в тялото на пресиращия го Торес и топката влетя в мрежата за 1:0.

В следващата атака Хлапето изпусна шанс да удвои аванса и след бърза контра стреля право в украинския страж.

Шахтьор изравни само три минути след нелепия гол, който получи. Рамиреш сбърка, Бертранд се подхлъзна, а докато двамата гледаха Фернандиньо стигна аутлинията и върна за Вилиян, който с нисък удар през ръцете на Чех изравни за 1:1.

Мачът бе много отворен от самото начало и головите положения се редуваха пред двете врати.

Чех спаси след рикошет в Бертранд при корнер за гостите, а от малък ъгъл Хубшман не можа да добие. После Фернандиньо стреля силно отдалеч и отново принуди чехът да спасява.

Пред другата врата Торес си спечели пространство със залъгващо движение, но от много малък ъгъл взе грешно решение и стреля от външната страна на мрежата, вместо да подава.

През по-голямата част от полувремето Шахтьор се справяше отлично и повече владееше топката срещу настоящия шампион на Европа.
Алекс Тейшейра и Мхитарян стреляха неточно, а Еден Азар бе най-активен от домакините.

Оскар обаче отново изведе Челси напред пет минути преди почивката, а голът му бе един от най-красивите този сезон в Шампионската лига.
Сърна центрира от корнер, Челси направи бърза контра, Мата отляво потърси Иванович с извеждащ пас, но Пятов излезе извън наказателното поле и изчисти с глава като либеро. За негово нещастие малко пред централната линия Оскар овладя на гърди и от воле от над 40 го прехвърли за 2:1 и донесе радост на „Стамфорд Бридж”.

До почивката Давид Луис веднъж създаде смут пред вратата на домакините, но полувремето дойде при 2:1.

Само две минути след рестарта Шахтьор изравни след нова прекрасна атака. Фернандиньо изведе Сърна отдясно, той центрира за Вилиян на и бразилецът по земя вкара втория си гол в мача, за да възстанови за втори път паритета – 2:2. Голът много напомняше първия гол на украинците в двубоя.

Давид Луис отново бе нестабилен в защита, а Джон Тери, чието наказание вече изтече, само гледаше от пейката.

Разван Рат се възползва от лошо изчистване при един корнер на Сърна, но неговият нисък удар срещна гредата за късмет на Челси.
Гол на Челси бе правилно отменен в 67-ата минута. Мата стреля неточно, но Микел с глава засече топката в мрежата. Нигериецът бе зад защитата и съдийската бригада правилно отмени попадението.

Торес стреля неточно, а шут на Азар бе спасен от Пятов.

15 минути преди края лондончани претендираха за дузпа, но не получиха такава. Еден Азар изведе Рамиреш, бразилецът падна в пеналта след сблъсък с Дарио Сърна, но реферът Карлос Веласко замълча въпреки протестите на „Стамфорд Бридж”.

Челси бе отборът, който търсеше по-силно победен гол. Късметът се усмихна на еврошампиона в 4-ата минута на добавеното време.

Хуан Мата центрира, непокритият Виктор Моузес засече с глава в горния ъгъл и над застаналия на гредата защитник донесе успеха на Челси с 3:2 в този толкова драматичен двубой.

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи