3. Челси - Ливърпул 4:4 в незабравим шоу спектакъл, "сините" чакат Барса на полуфинал

Двата тима оставиха без дъх футболна Европа.

Челси се класира на полуфинал в Шампионската лига, след като лондончани завършиха 4:4 в реванша срещу Ливърпул в незабравим шоу спектакъл, който остави без дъх "Стамфорд Бридж" и милоните пред телевизионните екрани.

Двата тима сътвориха невиждан трилър за подобна решителна фаза от турнира, като накараха дори и неутралните фенове да се насладят в пълна степен на 90-те минути невероятен футбол. В мача имаше всичко, красиви голове, обрати, грешки на двамата вратари, еуфория и страх у двете агитки, а в крайна сметка Челси успя да преодолее шока от изоставането с 0:2 в началото, да обърне резултата, а след това да устои на новия залп от армадата на Бенитес.

Ливърпул бе без капитана си Стивън Джерард, но започна решен на всичко, за да върне спомените от Истанбул, когато след фенонеманелен обрат взе трофея. В 12-ата минута Торес бе изведен великолепно с пета от Бенаюн, но сам срещу Чех прати топката над вратата. Само няколко минути по-късно Аурелио изненада Чех от пряк свободен удар и прати топката директно във вратата му, докато всички чакаха центриране. Това даде криле на „червените” и стресна допълнително играчите на Хидинк. Героят от първия мач Бранислав Иванович се превърна в грешник, като задържа Алонсо в пеналта, а сънародникът на испанеца Медина Канталехо посочи бялата точка. Алонсо не сбърка при дузпата и „Стамфорд Бридж” започна да живее със страха в следващите минути.

Хидинк предприе смяна на Калу с Анелка и постепенно домакините осъществиха натиск, но не се стигна до нещо интересно преди почивката. Все пак в началото на втората част „сините” извадиха късмет. Анелка центрира от аутлинията по земя, Дрогба отклони съвсем леко топката и зле пласираният Рейна си отбеляза нескопосан автогол. Слабата намеса на испанския страж обърка устрема на гостите и в 56-ата минута Алекс с бомбен изстрел от фаул от почти 30 метра изравни резултата. Този гол накара феновете в Лондон да си отдъхнат, а домакините започнаха да играят още по-уверено и можеха да стигнат до пълен  обрат в следващите минути, но Балак не успя да вкара от чиста позиция фронтално срещу вратата след отличен пас на Дрогба.

Въпреки пропуска на немеца, третият гол за Челси не закъсня. 15 минути преди края на мача Алонсо сгреши фатално при изнасяне на топката, Балак изведе Дрогба отляво, той подаде успоредно на вратата и там Лампард я засече във вратата – 3:2. Това обаче не бе всичко в този луд мач. В 81-ата минута Лукас стреля към вратата на Челси, топката се отби в Есиен и спря в мрежата – 3:3. Само две минути по-късно Кайт отбеляза след удар с глава от упор, правейки последните минути инфарктни и непредсказуеми.

Играчите на Бенитес се хвърлиха в атаки и оставиха непокрита собствената си половина, което бе използвано блестящо от съперника. Анелка намери Лампард, а Франки със страхотен удар с десния крак прати топката в лявата греда, след което тя рикошира в дясната и реши да навести мрежата на Рейна – 4:4 и Челси бе на полуфинал. До края на срещата Н'Гог можеше да вкара пети гол за Пуул, но Есиен плонжира и с глава изби топката пред голлинията.

Лампард и компания се изправят на полуфинал срещу магическия футбол на Барселона, а Ливърпул може да напусне турнира с гордо вдигната глава.

ЧЕЛСИ - ЛИВЪРПУЛ 4:4
0-1 Аурелио 19'
0-2 Алонсо 27-дузпа'
1-2 Рейна 51-автогол'