3. Челси на 5 точки пред Юнайтед след равенство с Бирмингам

Челси на 5 точки пред Юнайтед след равенство с Бирмингам

Двубоят на „Сейнт Андрюс” от 19-ия кръг на Висшата лига завърши 0:0

Лидерът в английската Висша лига Челси допусна нова грешна стъпка. Тимът на Карло Анчелоти не успя да запише 3 точки при визитата си на намиращия се в отлична форма състав на Бирмингам Сити.

Двубоят на „Сейнт Андрюс” от 19-ия кръг на шампионата завърши без гол – 0:0.

Отличен мач за отбора на Алекс МакЛийш направи вратарят Джо Харт, а Челси завърши мача с 10 човека на терена след червен картон в края на Флоран Малуда.

Челси остава на 1-о място с 42 точки, 5 повече от шампиона Манчестър Юнайтед. Новакът Бирмингам вече 10 мача няма поражение в Премиершип и се намира на престижното 7-о място с 29 точки.

Още в първата минута на мача Бирмингам можеше да излезе напред в резултата, но ударът на Джером мина над вратата. След тази игрова ситуация гостите от Лондон поеха инициативата в мача. Нямаше обаче опасности пред вратаря на домакините Харт.

В 18-ата минута Стъридж, който замени в селекцията на Анчелоти контузения Анелка, стреля опасно, но Харт спаси.

В 30-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в срещата. Главният съдия Питър Уолтън отмени гол на домакините заради положение на засада. Риджуел подаде към Бенитес, който вкара топката в мрежата на Чех. Дрогба лежеше в наказателното поле и покри засадата, но не на такова мнение бе странични рефер.

Челси отговори моментално. Алекс изпълни пряк свободен удар от около 30-ина метра и за малко да счупи горната греда на бирмингамци.

В даденото продължение на първата част Дрогба центрира отлично от дясното крило, но Стъридж не намери целта.

През втората част опасните положения пред двете врати не липсваха. Харт и Чех обаче показаха страхотна класа и спасиха своите отбори. Крилото на домакините изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар и с рик да се контузи Чех отрази неговия шут.

Анчелоти пусна в игра Калу, който на два пъти бе близо до откриване на резултата. 8 минути преди края Кар върна с глава необмислено към своя вратар и отново Калу бе близо до гола. При съприкосновението с нападателя от Кот д’Ивоар Харт получи рана на главата, но докторите на Бирмингам превързаха талантливия страж и той успя да завърши двубоя.

В 89-ата минута Малуда направи глупав фаул срещу Кар пред наказателното поле на Бирмингам и бе изгонен от игра за втори жълт картон.

До края и на 6-минутното продължение на мача гол не бе отбелязан. Бирмингам – Челси 0:0.

БИРМИНГАМ – ЧЕЛСИ 0:0

БИРМИНГАМ: Харт; Кар, Джонсън, Дан, Риджуел; Ларсон (88’ Джонсън), Фъргюсън, Боуйер, МакФадън (78’ Фейхи); Джером, Бенитес