3. Челси на Анчелоти с нова победа, 1:0 срещу КПР за "Карлинг Къп"

Челси на Анчелоти с нова победа, 1:0 срещу КПР за "Карлинг Къп"

Карло Анчелоти продължава победния си ход начело на лондонския Челси. „Сините” записаха успех над Куинс Парк Рейнджърс с 1:0 в среща от 3-ия кръг на „Карлинг Къп”.

Италианският специалист заложи на резервния си състав в мача. Дебют в официален мач направи руският национал Юри Жирков, а след дълго отсъствие в игра се завърна Джо Коул.

През първата част двата тима не създадоха достатъчно на брой голови положения и се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Анчелоти пусна в игра Франк Лампард и този ход даде резултат в 52-ата минута.

Джо Коул подаде отлично към Саломон Калу и той не остави шансове на вратаря на КПР Хийтън за 1:0. Феновете на „Стамфорд Бридж” очакваха още голове в това лондонско дерби, но за съжаление останаха разочаровани.

Така Челси записа минимален успех с 1:0 и чака следващи си противник в надпреварата. КПР пък ще се съсредоточи върху участието си в Чемпиъншип.

Челси – КПР 1:0
(1:0) Калу 52’

Челси: Иларио; Иванович, Ферейра, Хътчисън (77’ Тери), Белети; Малуда (46’ Лампард), Жирков (69’ А. Коул), Оби Микел, Дж. Коул; Борини, Калу

КПР: Хийтън; Бороудейл, Стюърт, Лайгъртууд, Горкс; Раутлидж, Роуландс (73’ Епрайм) , Форлин, Бузаки; Вайн (66’ Таарабт), Симпсън (73’ Пелицори)

Стадион: „Стамфорд Бридж”, Лондон