3. Челси на крачка от 1/8-финалите (ВИДЕО)

Челси на крачка от 1/8-финалите (ВИДЕО)

Ето’о се отчете с два гола при класически успех над Шалке

Отборът на Челси постигна изключително важна победа като домакин на Шалке. „Сините” надделяха с 3:0 над тима на Йенс Келер. Два гола за лондончани отбеляза Самуел Ето’о, а крайният резултат оформи Демба Ба минути преди края на двубоя.

В 20-ата минута Шурле изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар. Топката летеше към горния ляв ъгъл на врата на Шалке, но Хилдебранд с вещина отрази удара.

След невероятна грешка на Хилдебранд, Самуел Ето’о откри резултата в 31-вата минута. Вратарят на Шалке се забави с изчистването на една топка и камерунецът се възползва от ситуацията. При опита си да изрита топката напред, Хилдебранд намери тялото на Ето’о и от рикошета се получи куриозен гол, с който Челси поведе.

Минути след подновяването на играта Дракслер стреля опасно, но Чех се протегна и успя да избие над главата си в корнер.

В 54-тата минута, след страхотен пробив на Вилиан, бразилецът намери непокрития Самуел Ето’о, който с едно докосване прати топката по диагонала и за втори път записа името си сред голмайсторите.

Четири минути по-късно Хилдебранд отново спаси удар на Шурле, като преди това германецът си бе създал пространство за стрелба.

В 83-тата минута Демба Ба оформи крайното 3:0. Гари Кейхил прати топката в близост до противниковото наказателното поле, където тя бе спечелена от Ба. Нападателят на Челси я отклони към Вилиан, бразилецът с едно докосване намери Лампард. Английският полузащитник изведе Ба зад отбраната на Шалке, а бившият играч на Нюкасъл не сбърка и направи резултата класически.

В другия мач от група „Е” Базел и Стяуа завършиха при резултат 1:1. Челси е еднолично на върха след четвъртите мачове с девет точки, Шалке е с шест, Базел има пет, докато Стяуа е с две.