3. Челси на върха, след класика срещу Бърнли

Челси на върха, след класика срещу Бърнли

Карло Анчелоти вече има 4 от 4 от началото на сезона във Висшата лига

Отборът на Челси се изкачи на първото място в английската Висша лига, след като вече има 4 победи от 4 мача от началото на шампионата. Днес момчетата на Карло Анчелоти победиха у дома новака Бърнли с класическото 3:0 и дори можеха да стигнат до по-убедителна победа. „Сините” показаха отлична форма и играеха много разнообразно в атака. Лампард, Балак, Дрогба и Анелка се оказаха непосилни за спиране за защитата на Бърнли.

Челси започна добре мача и още в 6-ата минута Анелка можеше да даде преднина на домакините, след като се откъсна сам срещу вратаря на Бърнли, но си поведе дълго топката и тя попадна в обятията на Йенсен. В ответната атака пък гостите можеха да стигнат до гол – Патерсон премина почти целия терен и стреля опасно от дъгата, но коженото кълбо премина на около метър над вратата на Чех. В 10-ата минута Бърнли получи отличен шанс да поведе, но отново Патерсон не успя да уцели вратата, след като получи топката на чиста позиция сам срещу Петър Чех.

По-късно пък Босингва също можеше да се разпише, след като се възползва от разбъркване в полето на гостите, но отново Йенсен бе на своето място. Минута преди края на полувремето Франк Лампард изпусна отблизо, но се стигна до втората минута от добавеното време на първото полувреме, когато Дрогба проби отдясно и сервира топката на Анелка, който не сгреши на празна врата за 1:0.

Второто полувреме започна по перфектен начин за момчетата на Карло Анчелоти. Още в 48-ата минута след хубава комбинация Лампард центрира към Балак, който засече топката с хубав плонж и направи 2:0. Само 4 минути по-късно Челси вече водеше с 3:0. Ашли Коул направи отлично двойно подаване с Лампард, след което разстреля Йенсен от воле и вкара един от редките си голове за тима на Роман Абрамович. След 3 минути пък Анелка нацели гредата с удар по диагонала и пропусна да вкара своя втори гол в мача.

В 69-ата минута Есиен стреля от далеч, но вратарят на гостите спаси. Малко по-късно отново ганайският халф опита късмета си с топовен изстрел от дъгата, но отново Йенсен изби. При последвалия ъглов удар Балак стреля опасно с глава, но отново вратарят на Бърнли бе на своето място. До края на срещата пред „сините” се откриха още 2 шанса за гол, но те бяха пропилени от резервата Белети.

В крайна сметка Челси спечели заслужена класическа победа с 3:0, която прати тима на първото място в английската Висша лига с пълен актив от точки. Бърнли пък не успя да изненада поредния гранд, въпреки че имаше добри възможности в началото на мача при резултат 0:0. Новакът остава 7-и с 6 точки.

Челси – Бърнли 3:0
1:0 Анелка 45+2’