3. Челси надигра Фулъм с минималното 1:0 и запази първото си място в класирането (видео)

Тимът на Карло Анчелоти записа трудна победа на "Стамфорд Бридж"

Отборът на Челси записа минимална победа над Фулъм в среща от 12-ия кръг в Премиършип. Отборът, воден от Карло Анчелоти, победи с 1:0 на „Стамфорд Бридж” и по този начин се върна на победния път, след като в предишния кръг регистрира поражение от Ливърпул.

Домакините бяха тима, който владееше повече топката през цялата среща и заслужено си тръгнаха като победители.

Победното попадение за Челси бе отбелязано от Майкъл Есиен в 30-ата минута, когато националът на Гана отигра с глава топката след пас на Соломон Калу и я прати неспасяемо в мрежата на Марк Шварцер.

През второто полувреме Челси се опита да достигне до второ попадение, но то така и не падна. Много сериозен пропуск направи Соломон Калу, който можеше да прати кълбото за втори път във вратата на Фулъм, но Аарън Хюз изчисти от голлинията и запази шансовете на тима си за спечелване на поне точка.

Защитата на Челси обаче не допусна попадение и тима на Карло Анчелоти се поздрави с успеха. В края на срещата голмайсторът Есиен бе изгонен, след като получи втори жълт картон за грубо влизане срещу Клинтън Демпси. Това обаче не повлия на крайния изход на срещата и мачът завърши 1:0.

Победата остави Челси на върха на класирането в Премиършип и тима от Лондон е с 28 точки. След загубата Фулъм е на 15-ата позиция с 13.

Челси 1:0 Фулъм

30 1:0 Есиен

Жълти картони: Есиен, Коул (Челси)

Червени картони: Есиен

Стадион: Стамфорд Бридж

Стартови състави:

Челси: Чех, Босингва (Ферейра 88), Иванович, Тери, Коул, Есиен, Оби Микел, Жирков, Калу (Стъридж 85), Дрогба, Малуда (Рамирес 77’)

Фулъм: Шварцер, Кели, Хангеланд, Хюс, Бригс (Гера 79), Дейвис, Мърфи, Етуху (Джонсън 61), Дъф, Демпси, Дембеле

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1