3. Челси надигра шампиона Юнайтед на "Олд Трафорд" и си върна третото място (ВИДЕО)

Хуан Мата вкара късен победен гол за 1:0, първи червен картон за Юнайтед през сезона във Висшата лига

Европейският шампион Челси победи новия шампион на Англия Манчестър Юнайтед с 1:0 в голямото дерби от 36-ия кръг на Висшата лига. Хуан Мата вкара късен победен гол за „сините”, които заслужаваха трите точки на „Олд Трафорд”.

Победата върна Челси на трето място във Висшата лига и доближи отбора на Рафаел Бенитес до целта – оставане в топ 4.

Юнайтед вече спечели титлата и игра без особено желание, а сър Алекс пусна експериментален състав. Андерсон и Фил Джоунс започнаха като опорни халфове, а Гигс, Валенсия и Клевърли действаха зад изнесения напред Робин ван Перси.

Бенитес също пусна в ход своята ротация. Торес седна на пейката, а Еден Азар бе тормозен от болки в бедрото и остана извън групата. Мата, Моузес и Рамиреш действаха зад Демба Ба.

Мачът бе важен за Челси в битката за топ 4, но не предложи очакваното зрелище.

Луис спря пас за Клевърли в началото, а Ба остана под топката при центриране на Мата на задната греда.

В 13-ата минута домакините позволиха на Оскар да пробяга около 30 метра с топка в крака и да стреля, Линдегаард изби в лявата греда и топката с малко късмет услужливо се върна в ръцете му.

Бенитес недоволстваше от съдията Хауърд Уеб, който не отсъди нарушение, когато Еванс задържа с ръце Демба Ба.

Фил Джоунс се подхлъзна, Челси направи бърза контра, но Моузес от чиста позиция прати много високо. Ван Перси стреля също над целта.

Дойдоха по-спокойни минути, но в края на частта Гигс изведе Ван Перси зад защитата, а техничният удар на холандеца мина покрай лявата греда. Първата част завърши с удар с глава на Ван Перси право в ръцете на Петър Чех.

Хауърд Уеб продължи да изнервя гостите. Давид Луис пое на гърди и финтира Гигс, но когато уелската легенда го задържа с ръце, съдията не даде нарушение.

Рафаел загуби топката между трима играчи на Челси и когато Уеб даде фаул за Юнайтед, трима от лондончани го наобиколиха да оспорват, но това не промени нищо.

Сър Алекс направи двойна смяна и пусна Рууни и Бютнер, вместо Клевърли и Андерсон.

Бенитес отговори и пусна Торес на левия фланг за неефективния Моузес.

Рафаел и Бранислав Иванович направиха добри изчиствания пред двете врати, но Челси натисна в края и потърси победата.

Давид Луис бе бесен, че Уеб даде тъч за домакините, въпреки че играч на Юнайтед игра последен с топката и бразилецът бе декориран в жълто за невъздържаната си реакция.

Само две минути по-късно Челси намери с голяма доза късмет пътя към мрежата на „червените дяволи” и открадна победата от „Олд Трафорд”.

Рамиреш намери Оскар, той пусна за Мата, ниският шут на испанеца се отклони в крака на Фил Джоунс и срещна дясната греда преди да влезе в мрежата за 0:1 в 87-ата минута.

Веднага след гола Рафаел си изпусна нервите и изрита без топка Давид Луис на тъча, а Хауърд Уеб му показа директен червен картон. Това бе първи червен картон за Манчестър Юнайтед през този сезон във Висшата лига. "Червените дяволи" са и единственият отбор, срещу който не е свирена дузпа през тази кампания в английския елит.

С човек по-малко шампионите не стигнаха до положения за изравняване и Челси взе много важен успех в битката за топ 4.

Юнайтед е лидер с 85 точки, но Челси пак е трети с 68 точки и мач по-малко от Арсенал, който има 67 на 4-а позиция. Тотнъм е пети с 65.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни