3. Челси наказа Норич на "Кароу Роуд" (ВИДЕО)

Челси наказа Норич на "Кароу Роуд" (ВИДЕО)

"Сините" от Лондон спечелиха с 3:1 визитата си на "канарчетата" и поне временно излязоха на трето място, Вилиан блести със страхотен гол

Челси спечели с 3:1 като гост на Норич в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Кароу Роуд”, а попаденията за „сините” от Лондон отбелязаха Оскар, Еден Азар и Вилиан, докато за „канарчетата” се разписа Антъни Пилкингтън.

Резултатът на „Кароу Роуд” бе открит още в 4-ата минута – Демба Ба получи кълбото, овладя го и пусна към Оскар, който с хубав удар с десния крак прати кълбото в мрежата на „канарчетата” и даде аванс на „сините” от Лондон.

Малко преди да изтече четвърт час игра от началото на двубоя Демба Ба и Давид Луис се отчетоха с пропуски за гостите. Джонатан Хоусън пропиля възможност за Норич в средата на първата част, като ударът му с десния крак не попадна в очертанията на вратата, а Андре Шурле се отчете с неточен изстрел за Челси. В 33-ата минута Демба Ба също стреля неточно за лондончани. В добавеното време на първата част Себастиан Басонг нанесе удар, който не попадна в целта. Така Челси водеше срещу Норич с 1:0 на почивката на мача.

В самото начало на втората част Демба Ба стреля неточно от близка дистанция, а малко по-късно Антъни Пилкингтън също пробва изстрел, но кълбото не попадна в целта. Норич успя да изравни в 68-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Челси, Рики ван Волфсвинкел свали с глава към Антъни Пилкингтън, който прати кълбото във вратата на гостите за 1:1.

Следващите минути бяха доста вълнуващи, като и двата тима търсеха начин да достигнат до второ попадение. Челси успя да отбележи втори гол в 85-ата минута. „Сините” от Лондон организираха бърза контраатака, Оскар пробва пас към Еден Азар, а Александър Тетей опита да пресече подаването, но подари топката на Азар, който оказал се сам срещу вратаря, със силен удар отбеляза за 2:1.

Крайното 3:1 в полза на Челси бе оформено минута по-късно, когато Вилиан ознаменува дебюта си за лондончани във Висшата лига със страхотен гол. Бразилецът отбеляза с великолепен удар с левия крак, а кълбото влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на Джон Руди.

След този успех Челси се изкачи на третото място в класирането и има актив от 14 точки. Норич остава със 7 и заема 17-ата позиция.