3. Челси напусна Шампионската лига с високо вдигната глава (+ВИДЕО)

Челси напусна Шампионската лига с високо вдигната глава (+ВИДЕО)

"Сините" от Лондон разпиляха Нордселанд с 6:1, но отпадат от Шампионската лига заради успеха на Ювентус над Шахтьор (Донецк)

Европейският клубен шампион Челси отпадна от тазгодишното издание на Шампионската лига. „Сините” от Лондон надделяха с убедителното 6:1 над датския шампион Нордселанд, но и това се оказа недостатъчно, за да може английският тим да продължи на осминафиналите, тъй като Ювентус надделя с 1:0 като гост на Шахтьор (Донецк) в другия мач от групата.

Така Челси остана на 3-ото място в групата и ще играе в Лига Европа през пролетта. Ювентус завършва група „Е” като лидер, а Шахтьор финишира на 2-ата позиция. Нордселанд приключва на последното 4-то място.

Успехът над Нордселанд бе първи за Челси под ръководството на новия мениджър - Рафаел Бенитес. В предишните три срещи, в които испанецът бе начело на клуба, лондончани регистрираха две равенства и едно поражение.

Малко след като изтече половин час игра на „Стамфорд Бридж”, гостите от Нордселанд получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена игра с ръка на Гари Кейхил в наказателното поле на домакините. Застаналият зад топката Николай Стокхолм обаче не успя да преодолее Петър Чех, като вратарят спаси удара на полузащитника и нулевото равенство се запази. Две минути по-късно бе отсъден 11-метров наказателен удар и за Челси за игра с ръка на Микел Бекман. Еден Азар обаче сбърка от бялата точка и резултатът продължи да е 0:0.

В 38-ата минута бе отсъдена трета дузпа в мача. „Сините” от Лондон получиха правото да изпълнят още един 11-метров наказателен удар, който отново бе отсъден за игра с ръка в наказателното поле. Този път зад топката застана Давид Луис и с безкомпромисно изпълнение изведе домакините с гол напред. В продължението на първото полувреме Челси успя да удвои аванса си, а автор на второто попадение за английския тим бе Фернандо Торес.

Почти веднага след почивката, Нордселанд намали на 1:2 след гол на Джошуа Джон, но в 51-ата минута Челси достигна до трето попадение, което бе дело на Гари Кейхил. Пет минути по-късно Фернандо Торес отбеляза втория си гол в мача, правейки резултата 4:1, а в 63-ата Хуан Мата също успя да се разпише, след като прати кълбото неспасяемо в мрежата на гостите. Крайното 6:1 оформи влезлият като резерва Оскар, а шестото попадение за домакините падна в 71-ата минута.

Въпреки убедителния успех обаче, Челси отпадна от Шампионската лига и завършва на третото място в групата, като тази позиция изпраща „сините” от Лондон в Лига Европа.

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит