3. Челси най-после победи, Франк Лампард влезе в историята (видео)

Челси най-после победи, Франк Лампард влезе в историята (видео)

"Сините" се наложиха с 3:0 над Болтън, Марто пак не бе в групата; УБА и Фулъм също записаха победи

Челси успя да запише първа победа след пет мача без успех, налагайки се с класическото 3:0 над Болтън у дома в среща от 26-ия кръг на английската Висша лига.

Българинът Мартин Петров не попадна в групата на гостите за втори пореден път, след като пропусна и визитата на Милуол от ФА къп преди седмица.

Атаката на домакините пък бе водена от Дидие Дрогба и Даниел Стъридж, като сред титулярите попадна и позабравеният от наставника на „сините” Франк Лампард.

Срещата на „Стамфорд Бридж” започна доста по-бавно от очакваното и през първото полувреме головите положения липсваха.

На почивката обаче мениджърът на домакините Андре Вияш-Боаш, който според пресата на Острова е близо до своето уволнение, успя да мотивира своите възпитаници и те излязоха преобразени през второто полувреме.

Само три минути след подновяването на играта бразилският бранител Давид Луис прониза с прецизен удар стража на гостите Адам Богдан и откри резултата, слагайки край на илюзиите, че Болтън може да опази мрежата си суха на „Стамфорд Бридж” за първи път от 1975 година насам.

След попадението Челси продължи да търси повече гола и го намери в 61-ата минута, когато Дрогба се разписа с глава след изпълнен от Франк Лампард корнер и така се приближи на едно попадение от това да стане първия африканец със 100 гола във Висшата лига.

Малко след първия си гол от декември насам обаче нападателят от Кот д’Ивоар получи травма и бе заменен от Фернандо Торес.

Десет минути преди края на редовните 90 настъпи и моментът на Франк Лампард, който оформи крайния резултат и така стана първият играч във Висшата лига, който вкарва поне по 10 гола в 9 поредни сезона.

Нещо повече, емблематичният халф на Челси вече е и третият най-резултатен футболист в историята на клуба, за който отбеляза 124 пъти в кариерата си.

С успеха си домакините събраха 46 точки и изпревариха Арсенал, заемайки четвъртото място във временното класиране, докато загубата остави Болтън на предпоследно място с 20 пункта.

С точка повече има КПР, който също отстъпи пред лондонски тим. Възпитаниците на Марк Хюз склониха глави пред гостуващия Фулъм с 0:1, като единственото попадение в срещата реализира новото попълнение Павел Погребняк още в седмата минута.

В 33-ата пък дебютиралият в този мач Самба Диаките бе изгонен заради втори жълт картон и така утежни допълнително задачата на своите съотборници, които до края на срещата така и не успяха да възстановят статуквото.

В друг мач от кръга УБА разби у дома Съндърланд с 4:0. С два гола за „торбаланите” се отличи топреализаторът им Питър Одемвинге, разписал се в третата и в 48-ата минути.

По едно попадение пък вкараха Джеймс Морисън (’41) и ирландецът Кийт Андрюс, който оформи крайния резултат в 90-ата минута пред погледа на селекционера Джовани Трапатони. Така УБА вече има 32 точки и изостава само на една от своя днешен съперник.