3. Челси не сбърка срещу последния и докосва осминафиналите (ВИДЕО)

Челси не сбърка срещу последния и докосва осминафиналите (ВИДЕО)

Зиеш отбеляза гол номер 500 за лондончани във всички евротурнири

Челси спечели с 1:0 гостуването си на Малмьо от група „H“ на Шампионската лига. Попадениеот отбеляза Хаким Зиеш, а тимът му направи огромна крачка към класиране за осминафиналите. С тази победа Челси събра актив от 9 точки, докато Малмьо е на дъното с 0 и без отбелязан гол.

Първата опасност в двубоя бе пред вратата на домакините. В 29-ата минута Рубен Лофтъс-Чийк пусна отличен извеждащ пас към Кай Хаверц, който изскочи сам срещу вратаря Йохан Далин, но не успя да преодолее германеца. Три по-късно Андреас Кристенсен отправи удар, Далин не беше убедителен и изпусна топката, но след това поправи грешката си.

Малмьо застраши вратата на Едуар Менди в 45-ата минута, когато Серхио Пеня намери Антонио Чолак, който обаче стреля от въздуха, но в аут.

Челси направи сериозен пропуск в 54-ата минута. Пред Лофтъс-Чийк се откри много добра ситуация, но ударът му бе отразен от Йохан Далин. Лондончани все пак поведоха в 56-ата минута, когато Кай Хаверц направи двойно подаване с Калъм Хъдсън-Одой, който пусна към Хаким Зиеш, а той този път не пропусна да вкара топката във вратата на Далин. Зиеш отбеляза гол номер 500 за Челси във всички евротурнири.

Кристиан Пулишич се завърна в игра в 74-ата минута, влизайки на мястото на Хъдсън-Одой. Американецът не бе играл за Челси от август. Маркос Алонсо стреля в 75-ата минута, а защитник на Малмьо успя да избие от голлинията. Челси направи нов много сериозен пропуск в 78-ата минута, когато Кай Хаверц бе изведен сам срещу Йохан Далин, но вратарят на Малмьо отново успя да отрази удара му.

В добавеното време на мача Кай Хаверц с глава продължи към Кристиан Пулишич, който бе сам срещу Йохан Далин и го преодоля, но стреля встрани от левия стълб на вратата на Малмьо.

С тази победа Челси събра актив от 9 точки, докато Малмьо няма спечелена точка и е без отбелязан гол.

Тер Стеген: Тази загуба боли