3. Челси обърна Палас с два гола в добавеното време (ВИДЕО)

Челси обърна Палас с два гола в добавеното време (ВИДЕО)

Лондончани се върнаха към победите след две поредни загуби

Челси постигна обрат от 0:1 до 3:1 в гостуването си на Кристъл Палас от 24-ия кръг на Висшата лига. Джеферсон Лерма вкара за „орлите“, но с два гола на Конър Галахър и един на Енцо Фернандес „сините“ стигнаха до обрата и трите точки, с които излязоха на 10-о място с 34 точки в актива си.

След половин час игра футболистите на Рой Ходжсън откраднаха топката в близост до наказателното поле на Челси. Тя стигна до Джеферсон Лерма, който си я нагласи на десния крак и с плътен диагонален удар я прати неспасяемо в мрежата на Петрович, хвърляйки в екстаз феновете по трибуните.

В 41-ата минута домакините претендираха за дузпа, но съдията Майкъл Оливър подмина претенциите им.

По-малко от 120 секунди от началото на втората част хората на Маурисио Почетино изравниха! Мало Густо центрира добре отдясно и в наказателното поле Конър Галахър засече топката в мрежата на Палас за 1:1.

Челси дочака своя момент и той дойде в 91-ата минута. Рахийм Стърлинг изведе Коул Палмър на дясното крило. Палмър нахлу в наказателното поле и върна топката към границата му, откъдето връхлетя Конър Галахър от втора позиция и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на „орлите“.

Палмър бе в основата и на решителния трети гол за Челси, който падна в 94-ата минута. Тогава младокът стигна до наказателното поле с топка в крака и подаде наляво към Енцо Фернандес, който финтира футболист на Палас и със силен удар я прати в близкия ъгъл на Дийн Хендерсън.