3. Челси обърна Саутхемптън за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси обърна Саутхемптън за едно полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Светците” нямаха допуснат гол 628 минути, но за четвърт час инкасираха два, вижте всички резултати, голмайстори и репортажи

Саутхемптън инкасира първата си загуба от шест мача насам, в които дори не допусна гол, след като отстъпи след обрат пред Челси при домакинството си от XXVII кръг на английската Висша лига.

Така временният треньор на гостите Гуус Хидинк остана непобеден в първенството при втория си престой начело, тъй като последното поражение на лондончани датира от 14 декември, когато те паднаха с 1:2 от лидера Лестър.

Сега холандският им наставник не направи промени спрямо състава, разгромил с 5:1 Манчестър Сити за ФА Къп миналата неделя, а това се оказа печеливш ход.

Преди почивката момчетата му не показаха нищо интересно, но през второто полувреме тотално надиграха своя опонент и спечелиха заслужено.

Мачът започна равностойно, ала още в самото му начало Педро получи травма и бе заменен принудително.

В 20-ата минута пък бранителят на домакините Седрик бе близо до това да си вкара автогол след центриране на Сеск Фабрегас и изчистване с глава, но за негово щастие се стигна само до корнер.

Малко по-късно Чарли Остин стреля добре от границата на пеналта, но топката премина встрани от вратата.

Не след дълго домакините все пак откриха резултата. Това се случи точно преди почивката, когато Баба Рахман сгреши и с глава свали топката към връхлитащия Шейн Лонг (’42), а той от своя страна с техничен прехвърлящ удар матира Тибо Куртоа - 1:0.

После Райън Бъртран също можеше да си вкара автогол след прострелно центриране на резервата Оскар, но в крайна сметка първото полувреме приключи без повече попадения.

Челси обаче заигра много силно след почивката, когато заменен бе виновникът за гола на домакините Баба Рахман.

В 53-ата минута, след един корнер, Гари Кейхил успя да намери Оби Микел пред границата на вратарското поле, но нигериецът не намери целта с глава от непосредствена близост.

В 59-ата минута Азар центрира страхотно към пеналта, където непокрит до далечната греда бе Диего Коща, но испанският нападател не съумя да нанесе точен удар от воле и пропиля чудесна възможност.

Челси все пак продължи да натиска, макар в един момент „светците” да имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в пеналта на падналия Гари Кейхил.

Малко след това логичното се случи. В 75-ата минута Диего Коща догони една топка на самата аутлиния и я върна към Франсеск Фабрегас, който опита да центрира към Еден Азар.

Последният не можа да стигне до паса, ала вратарят на домакините бе хванат в крачка и допусна първия си гол след 628 минути игра.

Любопитното е, че последният човек, вкарал на Фостър, бе именно асистиралият за гола испански национал Коща.

След попадението гостите продължиха да търсят пълния обрат и в крайна сметка успяха да го постигнат.

В 89-ата минута Уилиан центрира от корнер и капитанът Бранислав Иванович с глава реализира второто си попадение през кампанията, оформяйки крайното 2:1.

Така Челси вече има 36 точки, само с четири по-малко от Саутхемптън, но и с цели 11 от четвъртия Манчестър Сити.

Ето и всички резултати от играните до момента мачове от XXVII кръг на Висшата лига:

Уест Хем – Съндърланд 1:0

1:0 Антонио (’30)

Лестър – Норич 1:0
1:0 Леонардо Уйоа

Саутхемптън – Челси 1:2
1:0 Лонг (’42)
1:1 Фабрегас (’75)
1:2 Иванович (’89)