3. Челси отказа Спортинг за Шампионската лига (ВИДЕО)

Челси отказа Спортинг за Шампионската лига (ВИДЕО)

Шалке победи Марибор и продължава в 1/8-финалите

Челси победи Спортинг (Лисабон) в последния двубой от груповата фаза на Шампионската лига и така спря пътя на португалците, които се бориха за второто място в Група G. “Сините” от Лондон се наложиха с 3:1 и продължават в 1/8-финалната фаза на турнира първи с актив от 14 точки.

В Лондон мачът започна отлично за домакините, които в 8-ата минута получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Рикардо Есгаио срещу Фелипе Луис на ъгъла на наказателното поле. Сеск Фабрегас пък материализира 11-метровия удар за 1:0. След нови 8 минути „сините“ удвоиха аванса си чрез Андре Шюрле, който получи топката на границата на наказателното поле, обърна се и с перфектен шут вкара за 2:0.

Спортинг върна интригата в 50-ата минута с попадение на Джонатан Силва. Той се възползва от избита в наказателното поле топка, която пое на гърди и с воле вкара в левия ъгъл за 2:1.

Шест минути по-късно обаче Челси възстанови аванса си от 2 гола чрез Джон Оби Микел. Фабрегас центрира от фаул, Кейхил отклони с глава към вратата, а от самата голлиния Микел само чукна топката за крайното 3:1.

Второто място в групата взе Шалке, който трудно победи трудно Марибор с 1:0 в Словения. Мак Майер в 62-ата минута реализира скъпоценния гол. След пас в наказателното поле отдясно, Ханданович не се разбра с бранител пред себе си, изби колебливо в краката на Майер, който действа веднага и вкара топката с прецизен шут.