3. Челси отново на финал във ФА Къп

Челси отново на финал във ФА Къп

Стенли и тази година няма да вдигне трофей след 0:3 на "Уембли"

Челси ще защитава трофея си в турнира за Купата на Англия.

Тимът на Карло Анчелоти победи с 3:0 Астън Вила в полуфинал на надпреварата, игран пред близо 86 000 на „Уембли”.

Така българинът Стилиян Петров се прости с надеждите си да вдигне купа през настоящата кампания. Бирмингамци загубиха финала на „Карлинг Къп” от Манчестър Юнайтед, а днес отстъпиха и на Челси.

Съставът на Мартин О’Нийл отстъпи на „сините” преди две седмици с разгромното 1:7 и днес се очакваше Вила да вземе реванш. Това обаче не стана.

Вила започна по-силно срещата. Удар на Милнър мина на сантиметри от гредата, а главният съдия Хауърд Уеб посочи бялата точка след нарушение на Оби Микел в наказателното поле срещу Агбонлахор.

Постепенно тимът на Челси започна да играе по-добре и след 20-ата минута възпитаниците на Карло Анчелоти започнаха да затрудняват Фридел и защитата пред него.

На отсрещната врата Тери спаси своя отбор, като изчисти топката от главата на Карю, който бе готов да я насочи в мрежата на Чех след центриране отляво.

В края на първата част „сините” имаха две отлични голови положения. В 34-ата минута Дрогба бе намерен около точката на дузпата, африканецът стреля към вратата на бирмингамци, но Уорнък успя да се намеси решително. 4 минути по-късно и Джо Коул бе близо до гола, но Фридел направи добро спасяване.

Още във втората минута на втората част Вила можеше да открие резултата. Карю игра с глава след изпълнение на ъглов удар, но коженото кълбо не пожела да влезе във вратата на Чех. До 60-ата минута играчите на Вила владееха повече топката, но до сериозни голови положения пред Чех не се стигна.

6 минути по-късно обаче тимът на Анчелоти нанесе своя удар. Дън не успя да изчисти добре една топка след центриране от ъглов удар, Тери стреля към вратата, а Дрогба отклони топката в мрежата на Фридел за 1:0 – 32-и гол за националът на Кот д’ Ивоар през кампанията.

Последва нова порция атаки към вратата на Вила, но Малуда и Дрогба пропуснаха. В последните 10-ина минути на срещата бирмингамци упражниха натиск към вратата на Челси, с цел изравняване и вкарване на двубоя в продължения. О’Нийл пусна в игра Хески, който замени Карю.

В 89-ата минута обаче всичко за Стнели и компания свърши. Резервата Балак центрира отдясно и представящият се блестящо в последно време Малуда намери отлично топката за 2:0.

В даденото продължение Лампард фиксира крайното 3:0.

Четвърта поредна победа на лондончани и финал за Купата на Англия. Съперник на „сините” там ще е победителят от мача Портсмут – Тотнъм.

Астън Вила – Челси 0:3
(0:1) Дрогба 66’
(0:2) Малуда 89’
(0:3) Лампард 90+5’

Астън Вила: Фридел; Куеяр, Дън, Колинс, Уорнък; Петров, Милнър, Даунинг, А. Йънг; Агбонлахор, Карю (82’ Хески);

Челси: Чех; Ферейра, Тери, Алекс, Жирков; Деко (76’ Балак), Микел, Лампард; Дж. Коул (65’ Калу); Малуда, Дрогба (81’ Анелка);

Жълти картони: Деко, Тери (Ч);
Стадион: „Уембли”, Лондон, 85 897 зрители;