3. Челси отново не победи - 3:3 с Евертън

Челси отново не победи - 3:3 с Евертън

Това бе четвърти мач във всички състезания, в който тимът на Карло Анчелоти не стига до победата

Челси не успя да победи Евертън на собствения си „Стамфорд Бридж” в среща от Висшата лига. Двубоят завърши 3:3, а това бе четвърти мач, в който тимът на Карло Анчелоти не стига до победата.

„Сините” бяха победени от Блекбърн след изпълнения на дузпи в „Карлинг Къп”, загубиха от Сити в Премиершип и направиха 2:2 с Апоел в Шампионската лига. Въпреки двата гола на Дидие Дрогба, вратарят Чех си отбеляза автогол и направи фатална грешка за крайното 3:3.

Лондончани имат само 3 точки аванс на върха във временното класиране пред шампиона Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи” обаче са с мач по-малко.

Домакините наложиха своя стил на игра през първите 10 минути като Дрогба, Анелка и компания  започнаха да тормозят Хауърд. Изненадващо обаче „карамелите” поведоха в резултата в 12-ата минута.

След центриране в наказателното поле Саха игра с глава, топката срещна гредата, рикошира в гърба на Чех и влетя в неговата мрежа.

Отговорът на лондончани бе светкавичен. Лампард спря топката на Дрогба и с левия си крак от 18 метра изравни резултата. Минутата бе 18-а. 5 по-късно Анелка се възползва от разбъркване в наказателното поле и насочи топката в мрежата на Евертън за 2:1.

До края на полувремето играчите на Карло Анчелоти изпуснаха няколко добри положения и закономерно бяха наказани. Якубу, който се появи на мястото на контузения Жо, се възползва от нова грешка в отбраната на „сините” и с хубав шут вкара за 2:2.

Челси отново излязоха напред след 59 минути игра. В прегръдките на своите съотборници отново бе Дрогба, който засече центриране на Иванович отдясно.

Драмата обаче не спря до тук и отборът на Дейвид Мойс отново стигна до равенство. След центриране от свободен удар и неразчетено излизане на Чех, Саха го прехвърли с глава за 3:3.

Челси тръгна в тотален щурм. Атаките към вратата на Хауърд следваха една след друга, но бранителите на Евертън се представиха на изключително високо ниво.

В допълнителното време Балак от добра позиция не намери рамките на вратата. Челси отново не успя да победи и вече е само на 3 точки пред Манчестър Юнайтед.

ЧЕЛСИ – ЕВЕРТЪН 3:3

(0:1) Чех 12’ (автогол)
(1:1) Дрогба 18’
(2:1) Анелка 23’
(2:2)  Якубу 45’
(3:2) Дрогба 59’
(3:3) Саха 63’

ЧЕЛСИ: Чех; Иванович, Карвальо (85’ Белети), Тери, А. Коул; Оби Микел (88’ Борини), Балак, Лампард, Дж. Коул (76’ Малуда); Анелка, Дрогба

ЕВЕРТЪН: Хауърд; Хиберт, Нийл, Хейтинга, Бейнс; Родуел, Фелайни, Билялетдинов, Пиенаар; Жо (45’ Якубу), Саха (90’ Агард)