3. Челси отново се издъни, този път на "Либърти" (видео)

Челси отново се издъни, този път на "Либърти" (видео)

"Сините" завършиха 1:1 с тима на Суонзи, но без да вкарват гол

Отборът на Челси направи нова грешна стъпка в тазгодишната кампания в английската Висша лига. Този път кошмар за лондончани се оказа приятната изненада в Премиършип - тимът на Суонзи. В 40-та минута Синклер вкара за домакините, а играчите на Андре Вияш - Боаш изравниха след автогол на Тейлър в продължението на редовните 90 минути.

Срещата започна добре за домакините, които не бяха губили в своите 5 последни домакински мача. В 8-та минута Дани Греъм реши да изпробва възможностите на Петер Чех, но топката прелетя покрай вратата на гостите.

Десет минути по-късно Даниел Стъридж стреля към вратата на домакините, но неточно. След още шест примера му последва и Босингва.

Играта на "Либърти" продължаваше да не впечатлява с нищо, освен с борбата за териториално предимство в центъра. Десет минути преди края на полувремето Хуан Мата се отличи с два неточни изстрела, а хубав удар на Нейтън Дайър бе спасен вещо от Чех.

В 36-та минута Давид Луис се извиси високо, за да успее да стреля с глава от наказателното поле на Суонзи, но топката не стигна до целта. В 40-та минута домакините забиха звучен шамар на Фернандо Торес и компания, повеждайки с 1:0. Скот Синклер откри с хубав удар с левия крак от точката за изпълнение на дузпа.

До почивката нови голове нямаше, а след нея играчите на Вияш-Боаш излязоха с една единствена цел - да обърнат мача. С оглед показаното на терена до момента това нямаше как да стане, а и играта бе твърде често накъсвана. В 66-та минута Микаел Есиен демонстрира хубав удар от далечна дистанция с десния крак, но коженото кълбо прелетя над целта.

Футболистите от "Стамфорд Бридж" продължаваха да обстрелват домакините и чрез Давид Луис и резервата Ромелу Лукаку, но до попадение не се стигаше. В 86-та минута Ашли Коул получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно. При такова положение дори и равенството за гостите изглеждаше невъзможно.

И все пак в даденото от съдията продължение Нийл Тейлър от състава на Суонзи си отбеляза автогол и по този начин подари точката на лондончани. С хикса Челси е на 4-та позиция в таблицата с 42 точки, а Суонзи е 13-ти с актив от 27 т.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)