3. Челси отново се провали, този път на "Молиню" (видео)

Челси отново се провали, този път на "Молиню" (видео)

След като надви Ливълпул, Уулвс порази и "сините" от Лондон

Отборът на Уулвърхемптън хвърли бомбата на 22-ия кръг във Висшата лига на Англия, след като успя да се наложи пред собствена публика с минималното 1:0 над шампиона и намиращ се в огромна криза Челси. „Вълците” поведоха още в самото начало на срещата, а до края на двубоя „сините” изпуснаха доста ситуации, но така и не достигнаха поне да изравнителен гол.

Домакините започнаха мача много добре, а чиста ситуация от „вълците” бе изпусната още в 4-ата минута. Роналд Зубар стреля много хубаво от дъгата на наказателното поле, но Петър Чех се намеси блестящо и изби в корнер. След последвалото центриране се получи разбъркването пред вратаря на „сините”, а Босингва закачи неволно топката и случайно я прати в собствената си врата, като не остави шанс за намеса на Чех.

Челси се опита бързо да върна гола, но чистите ситуации пред Уейн Хенеси липсваха. Първият точен удар към вратата на „вълците” бе отправен едва когато изтичаха първите трийсет минути на двубоя. Малуда успя да намери очертанията на вратата, но ударът му не попадна в мрежата на Хенеси. Пропуск през първата част за Челси направи също Джон Тери, като ударът на защитника на „сините” не намери целта и излезе в аут.

Така до почивката второ попадение в мача не падна и двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 след 45 минути игра.

През втората част Челси бе по-активния тим, а най-сериозният пропуск за тима на Карло Анчелоти до момента в мача бе в 53-ата минута, когато Калу бе изведен сам срещу Хенеси, но ударът му, който премина покрай вратаря на „вълците”, излезе в аут, на по-малко от метър от левия страничен стълб.

Последваха нови силни минути за лондончани. С нов пропуск се отличи Малуда, а пропуснати положения за отбелязване на гол направиха и Есиен и Калу.

В 66-ата минута „сините” отново бяха много близко до изравняването, но ударът на Дрогба от около десетина метра се отби в лявата греда на Хенеси и излезе в аут.

Всичко в срещата можеше да приключи в 71-ата минута, но Стивън Хънт нямаше късмет и ударът му от пряк свободен удар срещна горната греда, след което излезе в аут.

Анчелоти вкара в игра Анелка, Стъридж и Какута, но тримата футболисти не впечатлиха с изявите си и не успяха да помогнат на тима да отбележи. Все пак Анелка получи шанс да се разпише в 90-ата минута, но Хенеси излезе предвидливо и изчисти.

Така след като преди няколко кръга Уулвс се справи с Ливърпул, сега „вълците” надвиха с минималното 1:0 и Челси. Победата измъкна отбора от дъното на таблицата и тимът вече е с 21 точки на 17-ото място. Челси е 5-ти с 30.