3. Челси отупа и Тотнъм, Анчелоти и компания продължават да имат само победи

Челси отупа и Тотнъм, Анчелоти и компания продължават да имат само победи

Класически успех с 3:0 и първо място за "сините"

Отборът на Челси постигна шеста поредна победа от 6 мача от началото на сезона. Момчетата на Карло Анчелоти смачкаха у дома бойкия тим на Тотнъм с 3:0 и отново се изкачиха на върха в класирането, след изиграването на мачовете от 6-ия кръг на английската Висша лига. На моменти Тотнъм загатна, че може да открадне нещо от "Стамфорд Бридж", но не така мислеха Дрогба, Лампард и компания.

Челси започна по-добре мача и още в 8-ата минута резултатът можеше да бъде открит в полза на домакините. Десният бранител Босингва напредна мощно в половината на гостите, стреля силно с десния крак по диагонала, но топката срещна гредата зад Кудичини. След това обаче Тотнъм пое инициативата и малко по-късно се наложи Петър Чех да спасява опасен удар на Джърмейн Дефоу отблизо. В 14-ата минута и Том Хъдълстоун пробва своя късмет с удар от далеч, но отново Чех бе на своето място.

Точно когато играта на "шпорите" потръгна и те започнаха да редят опасни атаки пред вратата на Чех, домакините от Челси успяха да поведат в резултата. Дидие Дрогба центрира остро в наказателното поле, а там се бе включил левият бранител Ашли Коул, който засече центрирането с плонж и заби топката зад Кудичини за 1:0. Този гол даде импулс в играта на "сините" и те отново си върнаха инициативата и запазиха преднината си до края на първата част.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор - този на Челси. Още в 47-ата минута домакините можеха да удвоят преднината си, но Франк Лампард стреля встрани от вратата, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите. Малко по-късно пък Карло Кудичини отрази силен изстрел на Флоран Малуда и запази интригата в мача.

Тя се задържа обаче едва до 58-ата минута, когато Михаел Балак се възползва от хубаво подаване на Малуда и на празна врата покачи на 2:0. Няколко минути по-късно Челси успя да вкара и трети гол, а негов автор бе Дидие Дрогба. Нападателят се измъкна от Чорлука, хърватинът обаче намери топката с шпагат, тя рикошира в Дрогба и отново се върна в негово притежание, след което за африканеца нямаше нищо по-лесно, освен да я прати покрай Кудичини за класическото 3:0.

До края на срещата Челси можеше да вкара още попадения, но Лампард, Анелка и Дрогба изпуснаха от изгодни позиции, а Флоран Малуда дори нацели гредата с един хубав удар по диагонала. Тотнъм вече бе свалил гарда и Хари Реднап може да е доволен, че резултатът се запази непроменен.

Така активът на Челси вече е внушителен - 6 победи от 6 мача. Момчетата на Карло Анчелоти се завръщат на първото място, което по-рано днес им бе отнето от шампиона Манчестър Юнайтед, който изостава на 3 точки от "сините". Тотнъм пък вече е 6-и с 12 точки в актива си.

Челси - Тотнъм 3:0