3. Челси посрами Лийдс с 5:1 на "Елън роуд" (+ВИДЕО)

Челси посрами Лийдс с 5:1 на "Елън роуд" (+ВИДЕО)

Европейският шампион на полуфинал за Купата на Лигата с пет гола след почивката

Европейският шампион Челси направи пълен обрат за разгромното 5:1 като гост на Лийдс и се класира за полуфиналите на Купата на Лигата. Лусиано Бекио изведе „белите” напред в края на първата част за кеф на публиката под дъжда на „Елън роуд”, но през втората част Хуан Мата, Бранислав Иванович, Виктор Моузес, Еден Азар и Фернандо Торес донесоха убедителната победа на лондончани.

Рафаел Бенитес заложи на променен състав спрямо предишните срещи и заложи на Аспиликуета, Бертранд, Лампард, Марин и Оскар сред титулярите. Торес пак водеше атаката, а от втора позиция помагаше и Хуан Мата.

Мачът се очакваше с голям интерес заради всеизвестната вражда между двата тима. Упсехът тази вечер значи, че Челси няма загуба от Лийдс във всичките 12 турнири за купи двубоя между тях.

Моузес отправи първи опасен шут към близкия ъгъл, но Ашдаун изби в корнер.

Челси натискаше, но домакините се бранеха умело и не допускаха пробойни пред своята врата.

Гостите потърсиха дузпа при съприкосновение на Моузес с Майкъл Браун, но контактът бе минимален и реферът Андре Маринър не отсъди дузпа.

Лийдс неочаквано поведе в 37-ата минута след отлична контра. Давид Луис тръгна напред, но сбърка елементарен пас, домакините направиха бърза контра, Джером Томас получи отляво и центрира с външен фалц за Лусиано Бекио, който засече с крак в обратния ъгъл на Петър Чех – 1:0.

В продължението на мача Франк Лампард стреля в горния ъгъл от пряк свободен удар, но Джейми Ашдаун извади кълбото и Лийдс се оттегли на почивката с гол аванс.

Челси нямаше късмет през първата част, но силната игра на тима донесе плодове през второто полувреме.

Още в 47-ата минута Моузес чукна за Хуан Мата, който стреля по земя извън наказателното поле, а Джейми Ашдаун се намеси много неубедително и топката мина под плонжа му – 1:1.

Торес беше повален на земята от Пиърсън при центриране на Мата, но съдията отново замълча. После и Диуф поиска дузпа за намеса на Давид Луис, но отново не последва нищо.

Ашдаун се реваншира донякъде за изравнителното попадение и извади хубав удар на Торес с глава след центриране на Аспиликуета.

Стражът обаче беше безпомощен в 64-ата минута. Лампард центрира остро от корнер, а Бранислав Иванович не близката греда засече с глава – 1:2.

Само две минути след това Виктор Моузес вкара нов гол за „сините”. Нигериецът атакува отляво, сви към центъра и с шут извън наказателното поле простреля близкия долен ъгъл на Ашдаун – 1:3.

В края на двубоя Лийдс рухна, а еврошампионът стигна до нови два гола.

Лийдс не направи нищо от корнер, Челси направи бърза контра, Давид Луис пусна невероятен пас за Еден Азар и белгиецът технично прати покрай Джейми Ашдаун – 1:4.

Нови две минути и нов гол за Челси. Мата подаде за Лампард, англичанинът стреля, Ашдаун изби, но Азар върна за Торес и испанецът се разписа – 1:5.

Разгромната победа подпечата мястото на Челси в полуфиналите, където са вече Астън Вила, Суонзи и изненадата Брафорд.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит