3. Челси постави Барселона на колене (+видео)

Челси постави Барселона на колене (+видео)

Първият сблъсък завърши с гол за "сините" срещу две греди и куп пропуски на каталунците

Челси удари Барселона с 1:0 в първата полуфинална среща между двата тима от Шампионската лига. Каталунците треснаха две греди във всяко едно от полувремената, докато големият Дидие Дрогба се разписа в добавеното време на първата част, за да даде комфортен аванс на сърцатите „сини” от Западен Лондон преди реванша на „Ноу Камп” след по-малко от седмица.

Каталунците доминираха през целия мач и пропуснаха две 100-процентови възможности още през първото полувреме. Но точно преди почивката домакините, които играеха на контраатака и с голямо сърце и дисциплина, ликуваха след попадение на Дрогба от няколко метра след пробив на Рамиреш и грешка на Меси. През втората част Барса пропусна още три положения, най-чистото от които бе пропиляно от Бускетс в добавеното време след греда на Педро. Чех пък спаси сигурен гол след удар с глава на Пуйол.

Загубата е първа за Барса в тазгодишното издание на турнира. Каталунците не вкараха гол и при гостуването си на Милан в четвъртфиналите (0:0), но на свой терен спечелиха с 3:1.

Фернандо Торес бе оставен на пейката за Челси, докато Дидие Дрогба започна в предни позиции за „сините” от Западен Лондон. Джон Оби Микел игра в халфовата линия пред Микаел Есиен. Гари Кейхил пък замести контузения Давид Луис в защита. В състава на Барселона Сеск Фабрегас започна в полузащитата на каталунците. Масчерано пък бе централен защитник.

В 7-ата минута Дидие Дрогба преодоля с грандиозно докосване на топката Масчерано, но второто бе по-силно и Пуйол се върна, за да попречи на нападателя.

В 9-ата минута Чех не бе затруднен от свободен удар, изпълнен от Шави. Но скоро Барса си върна владението на топката и Санчес бе изведен, докато защитата на Челси си мислеше, че той е в засада. Последва прехвърлящ удар над Чех и топката срещна напречната греда.

В 17-ата минута Алвеш намери Меси на границата на наказателното поле, като опита удар. Микел и Мейрелеш блокираха. После Меси тръгна отляво и мина през двама защитници, Лампард почти го настигна, но гениалният аржентинец намери Иниеста, който шутира ниско, ала Чех парира. При добавката Сеск можеше да отбележи, но пропусна да го направи, неуцелвайки добре кълбото и пращайки го в аут.

Минута по-късно Рамиреш и Мата не успяха да се възползват от колеблива изява на Пуйол и Масчерано, но Адриано успя да изчисти.

Барса продължаваше да владее положението на терена. Санчес се опита да намери Меси с глава, но както „Евроспорт” изкоментира ситуацията – това не е Испания и Чех усети намеренията на каталунците и предотврати опасността.

В 43-ата минута Ашли Коул изби топката пред голлинията. Меси матира със зашеметяващ пас цялата защита, за да намери Фабрегас. Сеск прехвърли вратаря, топката се насочи към голлинията, но Коул се върна навреме и я изчисти.

В добавеното време на първото полувреме Челси осъществи майсторска контраатака, за да открие резултата. Меси сбърка и даде възможност на Лампард да изпрати дълга топка в предни позиции. Рамиреш овладя, проби отляво, навлезе в наказателното поле, като увлече централните бранители, видя самотния Дрогба и му подаде. Опитният нападател с едно докосване прати топката в мрежата от вратарското поле.

В 57-ата минута Барселона пропусна нова отлична възможност да стигне до гол. Фабрегас изведе Алексис Санчес с копване над цялата защита. Санчес излезе очи в очи с вратаря Чех, но беше поставен под напрежение от Коул и би в аут.

В 87-ата минута Чех хептен отчая гостите, след като извади сигурен гол. Меси центрира от свободен удар, Пуйол майсторски завъртя топката, която влизаше в долния ъгъл, но стражът се протегна и с дясната ръка я изби.

В добавеното време Барса удари нова греда. Педро намери левия страничен стълб с нисък удар извън наказателното поле, а на добавката Бускетс не успя да уцели вратата от непосредствена близост, ритайки сватбарски.