3. Челси пожали Престън за ФА Къп – 2:0

Челси пожали Престън за ФА Къп – 2:0

Карло Анчелоти и компания продължават убедително защитата на титлата си в най-стария футболен турнир

Отборът на Челси се класира за петия кръг на ФА Къп, след като надделя с 2:0 при визитата си на тима от Чемпиъншип Престън - "сините" продължават успешно защитата на титлата си. Мениджърът на лондончани Карло Анчелоти даде почивка на голяма част от своите титуляри, но въпреки това Челси бе пълен господар на терена и двата гола са най-малкото, с което можеше да се отърве воденият от сина на Алекс Фъргюсън – Дарън, тим на Престън. Никола Анелка вкара дежурния си гол през този сезон, за да даде аванс на Челси, а направилият отличен мач Даниел Стъридж оформи крайното 2:0 в полза на гостите.

Изненадващо домакините от Престън бяха по-добрият тим в началните минути и създадоха известно напрежение пред вратата на Иларио, като в 9-ата минута Ричард Чаплоу можеше да открие резултата, но негов удар с глава бе спасен от резервния страж на гостите. Малко по-късно отново той пропусна да се разпише, след като от около метър прати топката над вратата на Челси.

С течение на времето гостите от Лондон взеха инициативата и се настаниха трайно в полето на Престън. След няколко добри атаки и един отменен гол на Малуда, заради решението на Майк Дийн да не пусне авантаж, се стигна до 37-ата минута, когато Челси все пак успя да открие. Анелка се пребори в наказателното поле на домакините и с премерен удар прати топката под плонжа на Лонерган за 0:1.

До края на полувремето Челси продължи да атакува, но не стигна до нищо по-опасно и така резултатът остана непроменен.

През втората част Челси вече тотално контролираше мача и правеше каквото си поиска. Още в 47-ата минута Даниел Стъридж удвои преднината на гостите. Джон Тери стреля с глава след изпълнение на ъглов удар, Лонерган изби, но топката попадна право на крака на Стъридж, който не сгреши от 2 метра и покачи на 2:0. След попадението на младока, интригата в мача приключи и оставаше само да се разбере колко гола ще вкара Челси.

За радост на Фърги младши обаче, момчетата на Карло Анчелоти не стигнаха до трети гол, въпреки че имаха куп възможности за това. Стъридж, Балак и появилият се като резерва на мястото на контузилия се Лампард,  Джо Коул имаха няколко отлични шанса, но или ударите им бяха неточни, или бяха парирани от стража на домакините.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Челси осигури мястото си в петия кръг на надпреварата, която спечели през миналия сезон.

Престън – Челси 0:2
0:1 Анелка 37’
0:2 Стъридж 47’

Престън: Лонегран, Харт, Мавене, Сейнт Леджър, Дейвидсън, Седжуик (Мейър 72’), Чаплоу, Джоунс, Картър (Паркин 59’), Уолъс, Браун (Мелър 72’)

Мениджър: Дарън Фъргюсън

Челси: Иларио, Ферейра, Тери, Алекс, Жирков, Белети (Малуда 19’), Балак, Лампард (Джо Коул 66’), Деко, Анелка, Стъридж

Мениджър: Карло Анчелоти

Жълти картони: Харт (Престън)