3. Челси прати Боро в Чемпиъншип и може да изстудява шампанското (ВИДЕО+СНИМКИ)

Челси прати Боро в Чемпиъншип и може да изстудява шампанското (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините” са на победа от титлата след класика в Лондон

Три мача преди края Челси вече има аванс от седем точки на върха в класирането на английската Висша лига.

Лондончани спечелиха с класическото 3:0 домакинството си от XXXVI кръг срещу Мидълзбро и така пратиха опонента си обратно в Чемпиъншип.

Новаците трябваше да не загубят на „Стамфорд Бридж”, за да запазят поне на теория шансове за оцеляване, но бяха далеч от класата на опонента.

Неудачите за гостите започнаха още преди срещата, изгледана на живо от 41 500 зрители, тъй като клубният им автобус претърпя ПТП на път за стадиона.

Наставникът на домакините Антонио Конте пък реши да не рискува с Н’Голо Канте, избран за играч на годината в Англия, като го извади от групата и го замени с Франсеск Фабрегас, а последният влезе в историята.

Испанецът изигра много силен мач и подаде за третия гол, за да се превърне в първият футболист, направил 10 или повече асистенции в шест различни сезона на Висшата лига.

Челси започна вихрено срещата и можеше да открие резултата след по-малко от 90 секунди игра, но след удар на Маркос Алонсо и намеса на Брат Гузан топката се отби от напречната греда.

Феновете на домакините веднага запяха „ние сме шампиони”, а тези на гостите им отговориха с чувство за хумор – „ние пък изпадаме”.

В 21-ата минута Диего Коща влезе в мрежата на гостите, но без топката, която му бе избита от Джордж Френд.

Почти веднага след това обаче испанският нападател откри резултата със своя гол номер 21 през кампанията, разписвайки се в 23-ата минута.

Вторият гол на „сините” не закъсня и падна в 35-ата, отново след подаване зад гърба на защитата, от което се възползва Алонсо – 2:0.

При този резултат дойде почивката, а след нея Челси продължи да доминира.

В 65-ата минута Фабрегас направи поредния си страхотен пас, а Неманя Матич овладя на гърди и също като Коща успя да прати между краката на Гузан, за да оформи крайното 3:0.

Благодарение на успеха си Челси вече е един от трите английски отбора, постигнал 300 домакински победи във Висшата лига. Останалите два са Манчестър Юнайтед (347) и Арсенал (306).