3. Челси прекъсна негативната серия и се върна на победния път - 1:0 срещу Болтън на "Стамфорд Бридж" (видео)

Мартин Петров се появи като резерва за Болтън и изигра около 15-ина минути

Отборът на Челси успя да прекъсне лошата си серия от шест мача без победа в Премиършип, след като се наложи с минималното 1:0 над Болтън в мач, игран на „Стамфорд Бридж”. Добрата игра на „сините” през втората част доведе до тъй ценното попадение за тима на Карло Анчелоти, с което отборът успя да регистрира успех и да се върне на победния път.

Мачът започна равностойно, като в първите минути пред двете врати интересните ситуации липсваха. Първият изстрел към една от двете врати бе в четвъртата минута на Есиен, но топката излезе в аут и нулевото равенство не се промени.

След първоначалните равностойни действия на двата отбора, Болтън заигра по-добро и владееше малко повече топката от съперника си, но до чисти ситуации не се стигаше. В 18-ата минута Дидие Дрогба изпълни статично положение за „сините”, но с изстрела си, който излезе в тъч, разочарова всички на „Стамфорд Бридж”.

Най-чистата ситуация в мача от неговото начало дойде в 22-ата минута, когато Матю Тейлър от състава на гостите се възползва от несъсредоточена игра на Босингва и от около 10 метра стреля към вратата на Петър Чех, но кълбото премина на метър встрани от лявата греда на вратата на чешкия национал.

След този сериозен пропуск за Болтън, Челси организира натиск и събитията на терена се развиваха повече в половината на гостите, но чисти положения за отбелязване на гол така и не се създаваха.

До почивката домакините бяха отборът, който владееше повече топката и контролираше напълно играта на терена, но гол на „Стамфорд Бридж” през първите 45 минути на срещата не падна и краят на първата част дойде при началното нулево равенство.

Второто полувреме започна много добре за „сините”, а в 49-ата минута тимът на Карло Анчелоти пропусна най-чистото си положение от началото на срещата. Дидие Дрогба бе изведен по великолепен начин от Франк Лампард в наказателното поле на Болтън, като с хубавия си изстрел по земята преодоля вратаря Яскелайнен, но топката срещна десния страничен стълб и след това бе изчистена далеч от вратата на гостите.

Добрата игра на Челси продължи. „Сините” се представяха далеч по-добре отколкото през първата част, а Болтън така и не успяваше да достигне до вратата на Петър Чех. В 59-ата минута Есиен стреля от чиста позиция, но ударът му бе уловен без проблем от Яскелайнен.

Точно след като измина един час игра, Челси успя да достигне до гол, който падна след хубава атака на лондончани. Есиен изведе Дрогба в наказателното поле, а националът на Кот ДИвоар видя, че Флоран Малуда е сам на далечната греда и с хубав пас по земята намери французина, който вкара кълбото в опразнената врата.

Малко след като излезе напред в резултата, Челси можеше да бъде наказан, но получилият на границата на наказателното поле топката Сам Рикетс стреля много силно и топката премина над вратата на Петър Чех.

В 72-ата минута Болтън направи нов пропуск. Топката бе центрирана в наказателното поле на домакините, където с глава стреля Гари Кейхил, но ударът му премина на около метър встрани от левия страничен стълб на вратата на Челси.

Последваха пропуски и за двата тима. За домакините много чисто положение изпусна Микаел Есиен, който се представяше великолепно в срещата. Ударът на националът на Гана в 79-ата минута обаче премина много близко до лявата греда на вратата на Болтън. Преди това гостите не успяха да се възползват от грешка на Петър Чех, който след центриране в наказателното му поле, изпусна топката, но никой от Болтън не бе достатъчно съобразителен, за да прати топката в мрежата на „сините”.

Всичко можеше да приключи в 81-ата минута, когато след изстрел с глава към вратата на гостуващия тим, Яскелайнен нямаше как да отрази, но Муамба бе на правилната позиция и изчисти от голлинията. Кълбото попадна на главата на Бранислав Иванович, но сърбинът не намери очертанията на вратата и топката премина над напречната греда.

В 87-ата минута дойда поредният пропуск за Челси. Малуда проби отдясно на вратата на Болтън и стреля опасно, но Яскелайнен се намеси по блестящ начин и изби кълбото далеч от вратата си.

До края на двубоя Челси продължи да контролира събитията на терена, а гостите така и не създадоха нещо по-опасно и по този начин „сините” се поздравиха с победата.

Победата прекъсна негативната серия от лоши мачове за Челси и тимът се върна на четвъртата позиция, като вече е с 34 точки, на 4 от първия Манчестър Юнайтед, който е и с мач по-малко. Болтън остава 6-ти с 29.

Челси 1:0 Болтън
60 1:0 Малуда

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Жълти картони: Иванович (Челси); Тейлър (Болтън)