3. Челси прекъсна серията на Бирмингам и се върна на върха в Премиършип

Челси прекъсна серията на Бирмингам и се върна на върха в Премиършип

"Сините" спечелиха с 3:0 след два гола на Лампард и един на Малуда.

Отборът на Челси разби Бирмингам с класическото 3:0 и отново се изкачи на върха в Премиършип, въпреки че воденият от треньора Карло Анчелоти тим има мач повече от прекия конкурент Манчестър Юнайтед. Тази вечер „сините” надиграха своя противник, като през почти целия мач действията се развиваха пред вратата пазена от Джо Харт. С тази победа лондончани прекъснаха впечатляващата серия на Бирмингам от 15 мача без загуба. Два гола за победителите отбеляза Франк Лампард, а едно попадение добави Флоран Малуда, който изнесе много силен мач.

Срещата започна по отличен начин за домакините, които успяха да поведат в резултата още в 5-ата минута. Джо Коул проби по дясното крило и центрира в малкия пеналт към Флоран Малуда, който с глава не остави никакви шансове на Харт – 1:0. Седем минути по-късно гостите отвърнаха с опасен изстрел на Бенитез от дъгата. Топката рикошира в крак на бранител на „сините” и мина на сантиметри над напречната греда.

В 23-ата минута Джо Коул стреля много технично от границата на полето, но топката мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на вратата на Бирмингам. Девет минути по-късно обаче късметът не успя да спаси гостите. Лампард получи топката пред наказателното поле и със страхотен диагонален изстрел от 25 метра прати коженото кълбо в десния ъгъл на Харт – 2:0. До края на полувремето играчите на Бирмингам се опитаха да променят негативния развой на мача, но в крайна сметка домакините се оттеглиха на почивката с аванс от два чисти гола.

В 51-ата минута Анелка стреля опасно от 23 метра, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб. Три минути по-късно Ашли Коул получи кълбото по лявото крило и веднага центрира в полето към Балам. Германецът успя да се освободи от пазача си и стреля с глава, но Джо Харт с феноменална намеса успя да спаси почти сигурния гол.

В 71-ата минута Малуда получи топката в наказателното поле и стреля много опасно от 12 метра, но Харт закова коженото кълбо на голлинията. В ответната атака гостите от Бирмингам можеха да се върнат в мача, след като МакФейдън бе изведен в полето на „сините”, но диагоналният му изстрел мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на Чех. В 76-ата минута Бенитез стреля много опасно от границата на полето, но стажът на лондончани със страхотна изява успя да избие в корнер.

В 80-ата минута Малуда напредна в полето и стреля много опасно от 15-ина метра, а ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Харт. До края на мача играчите на Бирмингам се опитаха да вкарат поне почетен гол, но бяха неприятно изненадани в края. В последната минута на мача Малуда подхвана хубава контраатака. Французинът напредна и подаде вляво към непокрития Лампард, който с премерен изстрел по диагонала вкара 13-ия си гол през сезона.

След този успех Челси се изкачи на върха във Висшата лига с актив от 51 точки, но "сините" имат мач по-малко от втория Манчестър Юнайтед, който е с 50 точки. Бирмингам пък остава на 8-ата позиция с 33 пункта.

Челси – Бирмингам 3:0
1:0 Малуда (5)
2:0 Лампард (32)
3:0 Лампард (90)

Челси: Чех, Иванович, Тери, Карвальо, Ашли Коул, Балак, Лампард, Деко, Малуда, Джо Коул (81’ Жирков), Анелка (88’ Стъридж)

Бирмингам: Харт, Кар, Джонсън, Дан, Риджуел, Ларсон, Бойер, Фъргюсън, МакФейдън (72' Мадера), Джером (56’ Фахей), Бенитез