3. Челси превзе гнездото на "орлите" и грабна ценен аванс преди реванша

Челси превзе гнездото на "орлите" и грабна ценен аванс преди реванша

Калу донесе успеха за "сините" с 1:0 над Бенфика в Лисабон

Отборът на Челси направи решителна крачка към класирането за полуфиналите в Шампионската лига, след като тази вечер спечели първия четвъртфинал с Бенфика с 1:0.

Срещата се игра на стадион "Да Луж", а единственото попадение в мача бе дело на Саломон Калу в 75-ата минута.

Иначе двубоят започна много равностойно, като и двата тима бяха излезли с нагласата да не допуснат гол във вратата си.

Все пак домакините изглеждаха малко по-активни в началните минути и в 19-ата минута Кардосо се измъкна зад гърба на Тери, овладя на гърди и стреля от въздуха с левия крак, но топката премина покрай вратата.

След преполовяването на първата част гостите изравниха нещата и на свой ред опитаха да затруднят стража на "орлите". Фернандо Торес обаче шутира неточно на два пъти, а в 33-ата минута Бруно Сезар стреля опасно, но Чех спаси.

Към края на полувремето Торес отново опита късмета си от дистанция и пак стреля в аут, а в 40-ата минута силен удар на Мейрелеш от средна дистанция, бе с мъка спасен от Мораес.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част пък стартира по-добре за англичаните, въпреки че Гарсия, Кардосо и Перейра изтърваха по една възможност.

Така се стигна до 61-ата минута, когато една изритана топка от аут от Чех прехвърли цялата отбрана на домакините и стигна до Мата, който овладя в пеналта, премина покрай вратаря, но затвори прекалено ъгъла си и изстрелът му срещна дясната греда на Бенфика.

Натискът на Челси обаче продължаваше и в 75-ата минута гостите все пак успяха да излязат напред в резултата, след като Рамирес намери Торес на десния фланг, испанецът напредна и с меко центриране намери непокрития Калу, който от няколко метра от въздуха даде аванс на "сините".

След гола лондончани се успокоиха и се прибраха в половината си, чакайки възможностите си на контраатака. "Орлите" пък опитаха финален щурм и можеха да изравнят, но при най-чистата си възможност Давис Луис изчисти топката от голлинията след удар на Кардосо.

Ново попадение до края обаче не надна и така Челси спечели първия четвъртфинал от Шампионската лига срещу Бенфика с 1:0. Реваншът в Лондон е следващата сряда.