3. Челси приема ФК Копенхаген с мисълта за втора победа

Челси приема ФК Копенхаген с мисълта за втора победа

Лондончани са фаворит в срещата на "Стамфорд Бридж"

Отборът на Челси излиза тази вечер в 21:45 часа в протоколен мач реванш от 1/8 финала в Шампионската лига срещу ФК Копенхаген. Англичаните постигнаха комфортен успех с 2:0 в гостуването си в датската столица и едва ли някой очаква днес да се стигне до изненада и гостите на "Стамфорд Бридж" да обърнат нещата в своя полза. Дори играчите на датския тим вероятно не вярват, че са способни на подобен подвиг. Така че, сините от Лондон могат да излязат на терена с идеята да забавляват своите фенове с хубава игра и добър резултат, като в същото време вече могат да насочат мислите си към четвъртфинала.

Челси играе на 1/8 финал в Шапионската лига за осми пореден сезон, като досега тимът в пет от случаите е продължавал напред в турнира, а по всичко личи, че сега ще бъде шестият. Досега двата тима са се срещали само веднъж, в турнира за Купата на носителите на купи, през сезон 1998-99 година и тогава англичаните излизат крайни победители след равенство 1:1 на "Стамфорд Бридж" и успех с 1:0 в Дания. Освен това лондончани винаги са се класирали напред в Шампионската лига, след като са постигали победа при гостуванията си в първия мач. Копенхаген пък само веднъж в историята си в евротурнирите е успявал да продължи напред, след като е загубил първия двубой у дома. Така че и статистиката до момента е в полза на Челси.

Доста вероятно е и в двата състава да видим някои промени. Мениджърът Карло Анчелоти почти сигурно ще даде почивка на нападателя Фернандо Торес и ще го запази за предстоящите тежки битки в Премиър лийг. Нищо чудно и наставникът на гостите Стале Солбакен да извади някои от основните си играчи, имайки предвид илюзорните шансове на отборът му да продължи напред.

Вероятни състави:

ЧЕЛСИ: Чех, Коул, Тери, Иванович, Босингва, Есиен, Рамирес, Лампард, Малуда, Дрогба, Анелка

ФК КОПЕНХАГЕН: Виланд, Квист, Отсеян, Занка, Вандт, Болонок, Кристиансен, Клаудемир, Вингаард, Сантин, Н`Дойе

СЪДИЯ: Свен Одвар Моен

СТАДИОН: "Стамфорд Бридж", Лондон