3. Челси приземи Мидълзбро с 6:1 и е на финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Челси приземи Мидълзбро с 6:1 и е на финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Лондончани очакват на финала победителя от двойката Фулъм - Ливърпул

Отборът на Челси разби Мидълзбро с 6:1 в мач-реванш от полуфиналите на Карабао Къп. Преди две седмици отборът на Маурисио Почетино загуби с 0:1, така с общ резултат от 6:2 Челси продължава към финала на турниа.Челси поведе в 15-ата минута, след като Бен Чилуел прати отлично извеждащо подаване към Рахийм Стърлинг. Той намери Армандо Броя, който бе свободен около бялата точка. Нападателят прати топката в опразнената врата, благодарение и на рикошет от защитник на Боро. Впоследствие попадението бе записано като автогол именно на Джонатан Хоусън.

В 29-ата минута Стърлинг пусна с пета към Дизази, който нахлу в наказателното на гостите. Той потърси Броя, който не успя да играе с топката. Все пак кълбото стигна някак до Енцо Фернандес, който не сбърка и я заби в мрежата за 2:0.

Дизази открадна топката на центъра в 36-ата минута, след което напредна. Стърлинг върна към него, а французинът не сгреши и вкара за 3:0.

Шест минути по-късно и Коул Палмър се разписа. Той се възползва от сериозна грешка на защитник и отне топката, след което преодоля Том Гловър.

Коул Палмър добави още един гол към сметката си, след като Конър Галахър проби отлично отляво в 77-ата минута. След това той пусна именно към Палмър, който с едно докосване прати топката покрай Гловър за 5:0.

Три минути по-късно Нони Мадуеке също се разписа. Той получи в наказателното и успя да си бутне топката вляво, освобождавайки си пространство да стреля. Мадуеке преодоля стража на Боро с изстрел с левия крак.

В 88-ата минута Боро стигна до почетен гол. Морган Роджърс получи и напредна. Той си нагласи топката на десния крак и отправи неспасяем удар в далечния ъгъл на вратата, пазена от Петрович.