3. Челси продължава да мачка - КПР е поредната жертва (видео)

Челси продължава да мачка - КПР е поредната жертва (видео)

Фернандо Торес реализира хеттрик за разгрома с 6:1 над иначе неудобния съперник

Отборът на Челси буквално разпиля с 6:1 гостуващия тим на Куинс Парк Рейнджърс в интересен сблъсък от 36 кръг на английската Висша лига. За "сините" първи хеттрик реализира испанският голажия Фернандо Торес, а останалите попадения бяха дело на Джон Тери, Даниел Стъридж и резервата Флоран Малуда. В края на редовното време Джибрил Сисе се разписа за крайното 6:1 пред почти 42 хиляди зрители на "Стамфорд Бридж".

Срещата започна без традиционните ръкостискания между двамата капитани, тъй като Джон Тери се замеси в сериозен расистки скандал с играча на гостите Антон Фърдинанд. Двубоят започна чудесно за хората на Роберто Ди Матео, които още в първата минута развиха добре една атака по левия фланг и Стъридж демонстрира страхотен удар с десния крак извън пеналта, за да открие за 1:0.

В 13-та минута десният фланг на домакините спечели корнер и при центрирането капитанът Джон Тери премина през всички, за да отбележи с глава втория гол в мача. Тери веднага започна да се реваншира на феновете си за глупавия червен картон срещу Барселона през седмицата.

Шест минути по-късно Фернандо Торес, който със своето попадение повали европейския шампион в края на двубоя на „Ноу Камп“, поде една атака от центъра и пусна напред към Мата. Топката стигна до дясното крило, където беше Калу, който изведе испанското острие сам срещу стража на гостите Кени. Торес прояви хладнокръвие и направи преднината класическа.

В 25-та минута Ел Ниньо показа, че е близо до завръщането си към невероятната форма, която демонстрираше преди тежката контузия. Тогава той се възползва от неразбирателство между Кени и Недъм Онуоха и се разписа за 4:0. До края на първата част играчите в синьо не показаха физическа или психическа слабост, въпреки тежките мачове срещу Барселона, а футболистите на КПР не успяваха да намерят ритъма в играта си.

Втората част започна с интересни ситуации, като отново повечето от тях бяха пред вратата на Куинс Парк. В 51-та минута Мата бе чудесно изведен от Ашли Коул сам срещу Кени, но не бе готов и пропусна да се разпише от чиста позиция. Секунди по-късно Маки демонстрира страхотен шут от около 25 метра по посока вратата на Чех, но чехът изби с невероятен плонж. При изпълнението на корнера играчите в червено-бели екипи изгубиха топката и при контрата Торес можеше да реализира хеттрик, но се подхлъзна.

В 64-та минута испанският национал все пак стигна до първите си три гола в един мач с екипа на Челси. Той получи добра топка от съотборника си в Ла Фурия Хуан Мата и със самочувствие вкара за 5:0. В 80-та минута влезлият като резерва на мястото на Рамиреш Флоран Малуда отбеляза за 6:0, показвайки, че и скамейката на Ди Матео крие добри футболисти. Около 5 минути преди края Джибрил Сисе получи добър пас назад от Онуоха в пеналта на домакините и от малък ъгъл оформи крайното 6:1. В продължението на мача Торес можеше да вкара и четвърти гол, но в последния момент в краката му се хвърли защитник на съперника.

След победата Челси се изкачи на 5-та позиция с 61 точки. Шести е Тотнъм, който може да измести „сините“, ако по-късно днес победи Блекбърн. Куинс Парк Рейнджърс ще трябва да продължи битката си за оцеляване, тъй като е на 17-то място с актив от 34 т.

Реал за Варан: Завинаги един от нас