3. Челси продължава напред към единствения възможен трофей на Острова (ВИДЕО)

Челси продължава напред към единствения възможен трофей на Острова (ВИДЕО)

Хидинк вече триумфира за Купата на Англия през 2009-а

Челси победи с 2:0 Скънторп в двубой от трети кръг за Купата на Англия. Това е един от трофеите, които наставникът Гуус Хидинк е печелил със "сините" през 2009-а и сега обеща отново да опита да повтори успеха си. Играчите на холандския спец също така продължават и в осминафиналите на Шампионска лига.

Лондончани откриха резултата на "Стамфорд Бридж" още в 13-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Диего Коща стреля, топката бе отклонена от защитник и влезе във вратата. Голът бе записан на бразилеца с испански паспорт.

През повечето време домакините задържаха топката в около 80% от времето. До края на първата част те не се възползваха от това, за да увеличат аванса си.

Гостите имаха шанс с началото на второто полувреме да изравнят при едно разбъркване, а след това претендираха и за дузпа.

Челси в крайна сметка реши всичко в 69-ата минута с първия гол за клуба на Рубен Лофтъс-Чийк. Той засече центриране на Аспликета и реализира в долния ляв ъгъл.

В 88-ата минута Джордан Кларк от гостите уцели греда и това бе последният шанс на тима му да отбележи в Лондон.