3. Челси разби Болтън на „Рийбок”, Марто с час игра (видео)

Челси разби Болтън на „Рийбок”, Марто с час игра (видео)

Английският шампион спечели с 4:0 последния мач от 24-и кръг на Премиършип

По всичко личи, че кризата в Челси е към своя край, след като момчетата на Карло Анчелоти записаха трета поредна победа със „суха мрежа”, надделявайки с 4:0 в гостуването си на Болтън. Като домакин за домакините започна българският национал Мартин Петров, който се представи на ниво, за разлика от вратаря на тима Юси Яскелайнен, който може да бъде винен за половината от попаденията, които допусна.

Поне за първото – със сигурност. То падна, след като в 11-ата минута Гретар Стейнсон се засуети по левия фланг на отбраната на домакините, а от това се възползва Флоран Малуда, който му отне топката и я подаде към Дидие Дрогба. Нападателят бързо прецени ситуацията и видя, че стражът на Болтън Юси Яскелайнен не е заел добра позиция, след което отправи бомбен шут от над 30 метра, топката описа странна парабола и се заби в мрежата зад финландеца.

Болтън отговори в 30-ата минута, когато Мартин Петров успя да центрира отляво, а Мат Тейлър засече с глава паса му и прати топката в обратния на Чех ъгъл, но стражът успя да се намеси и със сетни сили да избие в корнер. Само 10 минути по-късно обаче Челси нанесе своя втори удар в мача, след като Флоран Малуда успя от много малък ъгъл да изненада за втори път финландския вратар на домакините, вкарвайки кълбото в неговия ъгъл през краката му.

Болтън отново се опита да отговори подобаващо и само три минути след второто попадение Йохан Елмандер изпълни акробатично удар от въздуха, но вратарят на гостите Питър Чех показа нагледно на своя колега висша форма на концентрация и пак се намеси подобаващо, запазвайки преднината от два гола на своите.

Само 11 минути след почивката преднината на лондончани стана класическа, след като Никола Анелка се оказа на точното място и с прецизен изстрел вкара за 18-и път на отбор от Висшата лига, чиито цветове е защитавал. В 63-ата минута наставникът на домакините Оуен Койл реши да замени Мартин Петров, осъществявайки двойна смяна в състава си, но и това не накара неговите възпитаници да подобрят представянето си.

Крайният резултат в мача оформи бразилското ново попълнение на английските шампиони Рамиреш, който реализира първото си попадение със синята фланелка в 74-ата минута.

С този успех Челси събра 41 точки в своя актив и вече изостава със седем от лидера Манчестър Юнайтед, който обаче има мач по-малко от столичани. След последния мач от 24-и кръг на Висшата лига пък Болтън се озова на 10-а позиция с 30 точки в актива си.

Стартови състави:

Болтън: Яскилайнен, Стейнсон, Робинсон, Кейхил, Найт, Муамба (’63 Родриго), Тейлър, Холдън (’88 Блейк), Петров (’63 Марк Дейвис), Кевин Дейвис, Елмандер;

Челси: Чех, Иванович, Коул, Босингва, Тери, Есиен, Рамиреш (’77 Малуда), Микел (’72 Макехран), Малуда, Дрогба, Анелка;