3. Челси разпиля Суонзи, но отново не запази мрежата си суха (видео)

Челси разпиля Суонзи, но отново не запази мрежата си суха (видео)

"Грешникът" Торес с гол и червен картон през първата част

Отборът на Челси се върна на победния път в Премиършип, след като в днешния си мач от 6-ия кръг на английското първенство надделя на „Стамфорд Бридж” над Суонзи с 4:1. В предишния кръг „сините” от Лондон отстъпиха с 1:3 като гост на Манчестър Юнайтед, но с доста по-добро представяне в днешния двубой се върнаха на правия път, водещ към титлата. Челси игра с човек по-малко повече от едно полувреме, след като Фернандо Торес бе изгонен през първата част, но въпреки това „сините” от Лондон се добраха до успеха. Така лондончани се добраха до четвърта победа, но в пети мач от общо шест срещи от началото на сезона допуснаха попадение в собствената си врата.

Челси започна срещата активно, а на два пъти през първия половин час игра на „Стамфорд Бридж” Раул Мейрелеш получи възможност да отбележи, но и при двете ситуации не намери рамките на вратата. Рамиреш също затрудни вратаря на Суонзи – Ворм, а усилията на домакините бяха възнаградени в 29-ата минута, когато Фернандо Торес получи пас от Хуан Мата и с хубав удар преодоля стража на гостите. Силните изяви на водения от Андре Вияш-Боаш тим продължиха и в 36-ата минута Рамиреш удвои преднината на Челси след подаване на Ашли Коул. Само 180 секунди по-късно „сините” останаха с десет души на терена, след като Фернандо Торес извърши грубо нарушение и бе директно отстранен от игра. Въпреки това авансът на домакините от два гола се запази и на почивката на двубоя.

През второто полувреме Челси отново бе тимът, създал повече интересни ситуации, въпреки че първото вълнуващо положение дойде пред Петър Чех в 49-ата минута. Тогава Нейтън Дайър нацели напречната греда на вратата на домакините. Челси се съживи и малко след час игра отвърна с невероятен пропуск – Никола Анелка отправи хубав изстрел, който нямаше как да бъде отразен от Ворм, но вратарят на Суонзи имаше късмет, защото кълбото се отби в горната греда.

В 76-ата минута Босингва намери Рамиреш, който без никакъв проблем наниза втория си гол, правейки резултата 3:0. След това Челси понамали оборотите и се стигна до 86-ата минута, когато Ашли Уилямс с глава отбеляза почетното попадение за гостите. Крайното 4:1 оформи влезлият като резерва и възстановил се от контузията си, получена в мача с Норич, Дидие Дрогба. Флоран Малуда намери по прецизен начин нападателя от Кот Д’Ивоар, а той с неуловим изстрел отбеляза четвъртия гол.

Така Челси събра актив от 13 точки и в момента заема 3-ата позиция във временното подреждане. Суонзи е на 16-ото място с 5 пункта.