3. Челси с безпроблемно 3:1 над Блекпул като гост (видео)

Челси с безпроблемно 3:1 над Блекпул като гост (видео)

Шампионът Челси продължава преследването на лидерите в Премиършип, след като днес се наложи с класическото 3:1 над тима на Блекпул

Шампионът Челси продължава преследването на лидерите в Премиършип, след като днес се наложи с класическото 3:1 над тима на Блекпул. Срещата се игра на стадион „Блуумфийлд Роуд” и бе последна от програмата на 29-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят започна с по-добра игра на лондончани и пропуски на Жирков и Луис. Така се стигна до 20-ата минута, когато Лампард центрира от корнер, Тери се извиси над всички и с глава изведе „сините” напред в резултата – 1:0.

След попадението Торес имаше една добра възможност за гол, но ударът му бе блокиран от бранител на домакините. След преполовяването на полувремето обаче, „мандарините” на свой ред натиснаха и създадоха някои опасни положения пред Чех.  Джеймс Бийти пропусна две положения, а в 33-ата минута удар на Пънчън бе избит от стража на Челси в гредата.

До края на първата част обаче нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимална преднина за гостите.

Втората част стартира с по-добра игра на шампионите и в 63-ата минута те удвоиха преднината си, след като Лампард бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Еват срещу Калу.

Това попадение уби ентусиазма на домакините и те инкасираха нов гол само 2 минути по-късно. Тогава Калу изведе по елегантен начин Лампард зад гърба на противниковата отбрана, а англичанинът покачи на 3:0 с хладнокръвен удар с десния крак.

След този гол „сините” се прибраха в половината си, което даде възможност на Блекпул да потърси поне почетно попадение. И „мандарините” напрегнаха Чех на два пъти, но ударите на Воън и Филипс не намериха целта.

Така дойде 86-ата минута, когато Бийти намери Пънчън в наказателното поле, а последният с мощен удар по диагонала препарира Чех за 1:3.

До края на двубоя Блепул пропусна още няколко изгодни положения, но нов гол не падна и така Челси стигна до успеха на „Блуумфийлд Роуд” с 3:1.

След тази победа Челси остава еднолично на 4-о място във временното класиране с актив от 51 точки, на 3 пред 5-ия Тотнъм. Домакините от Блекпул пък са 15-и с 32 пункта, на 2 от опасната зона.

Блекпул – Челси – 1:3