3. Челси с нов труден успех – 2:1 над Съндърланд като гост (видео)

Челси с нов труден успех – 2:1 над Съндърланд като гост (видео)

Ман Сити продължава без грешка след хеттрик на Агуеро за 3:0 над Уигън

Отборът на Челси записа нова трудна победа в шампионата, след като днес се наложи с 2:1 над тима на Съндърланд. Срещата се игра на „Стейдиъм ъф Лайт” и бе от програмата на 4-ия кръг на английската Висша Лига.

Двубоят започна с натиск на столичани, които овладяха средата на терена още след началния съдийски сигнал и по този начин бързо успяваха да стигнат до наказателното поле на противника. Така се стигна до 18-ата минута, когато Стъридж центрира в наказателното поле, където Анелка свали за Тери, а капитанът на „сините” откри резултата след удар с левия крак.

След попадението Челси продължи да доминира, но Стъридж, Босингва, Рамиреш и Анелка стреляха неточно. До края на полувремето зрителите на „Стейдиъм ъф Лайт” не видяха повече попадения и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за гостите.

Втората част започна с хубаво спасяване на Чех, но като цяло Челси притисна съперника си още след подновяването на играта. В 50-ата минута новото попълнение на лондончани – Раул Мейрелеш, изведе Стъридж в наказателното поле, а нападателят с удар с десния крак удвои преднината на своите.

След гола гостите понамалиха оборотите, което доведе до някои опасни ситуации пред Чех, които обаче бяха пропилени от Кетърмол и Брамбъл. Все пак „черните котки” успяха да стигнат до гол, но той падна чак в даденото от рефера продължение и домакините нямаха време да се преборят за точката. Тогава Ларсон намери Бендтнер в пеналта, а датчанинът продължи за непокрития Донг, който на празна врата оформи крайното 1:2.

В друг мач от този 4-и кръг отборът на Манчестър Сити се наложи над слабака Уигън с 3:0 и продължава да е без загубена точка от началото на кампанията. Двубоят се игра на стадион „Сити ъф Манчестър”, а новото попълнение Серхио Агуеро се отчете с хеттрик.

Двубоят започна с натиск на „гражданите”, които излязоха напред в резултата още в 16-ата минута, когато Силва намери аржентинеца на точката на дузпата, а бившият стрелец на Атлетико (Мадрид) не сбърка за 1:0.

След гола двата тима пропуснаха по още няколко положения, но до края на полувремето нови попадения в двете врати не паднаха.

През второто полувреме „гражданите” излязоха решени да решат бързо мача в своя полза и в 63-ата минута вече водеха с 2:0, след като Насри намери Агуеро в пеналта, а аржентинецът с десния крак не остави шансове на Ал Хабси.

Само 6 минути по-късно Агуеро оформи своя хеттрик, разписвайки се след извеждащо подаване на Давид Силва, оформяйки и крайното 3:0.